Sony Tablet S

Sony Tablet S jest urządzeniem, które ciężko uznać za rewolucyjne. Mimo to wzbudza duże zainteresowanie wśród osób rozważających zakup tabletu z Androidem. Japoński producent przygotował aktualizację oprogramowania i rozpoczął jego udostępnianie.

Urządzenie firmy Sony wzbudza zainteresowanie z kilku powodów. Przede wszystkim jest to zaufanie do globalnie rozpoznawalnej marki. Osoby, które rozważają zakup tego tabletu uważają, że koncern Sony jest pewnego rodzaju gwarantem jakości i zadowolenia z tego urządzenia.

Koncern Sony wprowadzając do sprzedaży swój pierwszy tablet z Androidem nie wykazał się zbyt dużym refleksem – do tego czasu większość liczących się producentów zdążyła zaprezentować i udostępnić swoje tablety z Honeycombem, powoli przygotowując kolejne generacje swoich urządzeń.

Jedną z największych niespodzianek w przypadku Tabletu S była wersja systemu Honeycomb. Większość osób oczekiwała tego, że fabrycznie będzie to Android 3.2 – okazało się jednak, że koncern Sony zastosował starszą wersję Honeycomba. Kwestią czasu jednak było to, kiedy pojawi się aktualizacja do najnowszej wersji.

Udostępnienie Honeycomba 3.2 z całą pewnością jest istotne. To jednak nie jedyna nowość i zmiana, jakiej mogą oczekiwać użytkownicy. Aktualizacja przygotowuje Tablet S do dostępu do Sony Entertainment Network. Usługa ta umożliwia korzystanie z multimediów pod postacią nagrań wideo, muzyki i książek.

Wsparcie dla obsługi Sony Entertainment Network funkcjonować będzie bezpośrednio po instalacji aktualizacji. Dostęp do nowej usługi japońskiego koncernu za pośrednictwem Tabletu S możliwy będzie jednak dopiero pod koniec października – sama usługa startuje już na początku przyszłego miesiąca.

Wśród graczy największe zainteresowanie najprawdopodobniej wzbudzi możliwość obsługi gier z PS3 bezpośrednio na tablecie. Dostępność tej usługi wygląda dokładnie tak samo, jak w przypadku Sony Entertainment Network – obsługa gier PlayStation zacznie funkcjonować dopiero w październiku.

Przedsprzedaż Sony Tablet S w Polsce rozpocznie się już 25 września. Pierwszy tablet tego koncernu oficjalnie trafi do sprzedaży 15 października.

źródło: Netbooknews

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula