Ubisoft to bardzo popularne studio tworzące gry wideo, które ma w swoim portfolio m.in. takie serie jak Far Cry, Assassin’s Creed czy Tom Clancy’s Rainbow Six. Z powodu tej ostatniej marki francuski gigant pozwał Apple i Google, które cały czas pozwalają na dystrybucje plagiatu jej najnowszej odsłony w swoich sklepach z aplikacjami.

Ubisoft rozpoczyna sądową batalię z Apple i Google

Area F2

Gra Tom Clancy’s Rainbow Six Siege zadebiutowała w 2015 roku, ale to nic, bo po dziś dzień cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie, o czym tylko świadczy ponad 55 milionów zarejestrowanych graczy. Od dłuższego czasu w App Store (iOS) i Google Play (Android) można jednak znaleźć produkcję zatytułowaną Area F2. Według Ubisoftu to niemal książkowy przykład plagiatu Rainbow Six Siege, więc firma postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i już złożyła pozew przeciwko Apple i Google z powodu dystrybucji klona.

Zobacz także: Bardzo poważy błąd w popularnej aplikacji pocztowej pozwalał na przeglądanie wiadomości innych osób

Należy wspomnieć, że Ubisoft już wcześniej skontaktował się z wymienionymi gigantami i poprosił ich o usunięcie Area F2 ze swoich sklepów z uwagi na naruszenia praw autorskich. Obie firmy odmówiły, więc teraz producent będzie bronił swojej marki na drodze sądowej. Jak nie trudno się domyślić, priorytetem jest usunięcie klona z Google Play i App Store. Jak zarzeka się firma, Area F2 skopiowała niemal każdy aspekt Rainbow Six Siege – począwszy od ekranu wyboru operatora, kończąc na tabeli końcowej.

Źródło: MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.