Aplikacje pocztowe na smartfony i tablety cieszą się ogromnym zainteresowaniem, bo po prostu znacznie ułatwiają życie. Niestety nie ma rozwiązań idealnych, o czym przekonali się ostatnio użytkownicy popularnego klienta Edison Mail. Bardzo poważny błąd pozwalał bowiem użytkownikom czytać wiadomości innych osób.

Edison Mail z bardzo poważnym błędem – naruszenie prywatności to za mało powiedziane

Edison Mail

Edison Mail w wersji na Androida został pobrany ponad milion razy, więc można śmiało założyć, że w przypadku iOS wynik będzie podobny. Przez piątkową aktualizację, która została szybko wycofana, to właśnie użytkownicy iPhone’ów i iPadów otrzymali możliwość przeglądania wiadomości innych osób. Błąd nie objął użytkowników Edison Mail na Androida. Po raz pierwszy problem zgłosili na Twitterze zaniepokojeni użytkownicy, którzy nagle mieli kilkadziesiąt nieodczytanych maili z adresów, które do nich nie należą.

Zobacz także: Najtańsze z najtańszych, czyli jaki smartfon do 500 zł wybrać? Kilka propozycji

Nowe uaktualnienie Edison Mail wprowadziło funkcję umożliwiającą synchronizowanie wiadomości pomiędzy różnymi urządzeniami. Jej włączenie sprawiało, że pojawiał się opisywany problem z wiadomościami innych osób. Twórcy aplikacji szybko zareagowali i wycofali wadliwą aktualizację. Dotkniętych zostało dokładnie 6480 użytkowników, którzy zostali poinstruowani, by zmienić hasła. Niestety mleko się już rozlało, a bardzo wrażliwe dane mogły trafić w niepowołane ręce. Wszystko przez zwykły błąd.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.