Dział podzespołów Samsunga odżywa

Koniec problemów Samsunga w jednej z kluczowych branży? Wyniki mówią same za siebie

Newsy

W porównaniu z pierwszym kwartałem 2019 roku produkcja układów scalonych przez firmę Samsung była o 57,4 procent wyższa w pierwszym kwartale 2020 roku. Raport kwartalny firmy wykazał, że południowokoreański gigant technologiczny zwiększył produkcję chipów DRAM i NAND flash w ciągu od początku roku. I to pomimo wybuchu epidemii COVID-19. W rezultacie spółka poprawiła swój udział w rynku DRAM w pierwszym kwartale tego roku.

Dział podzespołów Samsunga odżywa

Dział podzespołów Samsunga odżywa

Samsung jest największym producentem układów pamięci na świecie, a jego fabryka układów działała w 100 procentach w okresie styczeń-marzec 2020 roku. W ostatnim kwartale firma wyprodukowała 277,4 mld sztuk półprzewodników, co oznacza wzrost w porównaniu z 176,2 mld sztuk w tym samym okresie ubiegłego roku. Oznacza to poprawę wydajności produkcji producenta. Wzrost ten wynika z potrzeby zaspokojenia stale rosnącego zapotrzebowania na DRAM i chipy pamięci masowej dla centrów danych i serwerów. Od czasu kryzysu COVID-19, ludzie pracują, uczą się i bawią z domu. To właśnie serwery i centra danych w chmurze wspierają wszystkie te działania. Silna sprzedaż chipów w ciągu kwartału pomogła firmie w osiągnięciu wyższych zysków.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz też: Smartfony ze świetnymi bateriami – kilka ciekawych propozycji

Produkcja telefonów komórkowych i wyświetlaczy Samsunga spadła w ciągu kwartału. Wynika to z faktu, że ludzie wydają obecnie mniej pieniędzy na smartfony i telewizory z powodu kryzysu gospodarczego. Południowokoreańska firma wyprodukowała 58,7 mln smartfonów i 1,45 mln wyświetlaczy. To oznacza spadek odpowiednio o 34,4 proc. i 35,5 proc. w stosunku do I kwartału 2019 roku. Warto jednak pamiętać, że mowa tu głównie o ekranach AMOLED i QLED. Produkcja matryc LCD została zwiększona z powodu rosnącego zapotrzebowania na monitory. 

Źródło: Sammobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x