Seria Enjoy to przyjazna dla kieszeni część oferty Huaweia. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia ze smartfonami budżetowymi. Jeśli można by do czegoś ją porównać, to do linii Redmi, zanim ta oddzieliła się od Xiaomi jako osobna marka. Nie jest więc większym zaskoczeniem, że Huawei ogłosił właśnie, że zamierza wprowadzić na rynek smartfon 5G z tej serii. Enjoy Z — bo taką nazwę będzie nosił ten smartfon, zadebiutuje już 24 maja i będzie najtańszym smartfonem 5G producenta. 

Huawei Enjoy Z 5G data premiery

Huawei Enjoy Z 5G

Niewiele jest dostępnych informacji o nadchodzącym smartfonie Huawei Enjoy Z. Istnieje możliwość, że może to być odpowiednik dobrze już znanego Honor X10 5G, który ma się pojawić w Chinach w dniu 20 maja. Przemawia za tym fakt, że do tej pory o Huawei Enjoy Z było cicho. Zawsze przed premierą jakiegoś smartfona znacznie wcześniej pojawiają się przecieki. W tym przypadku mieliśmy natomiast kompletną ciszę i to mimo faktu, że tanie smartfony 5G budzą spore zainteresowanie, zwłaszcza w krajach gdzie sieć nowej generacji jest już komercyjnie dostępna. Należy jednak pamiętać, że jest to tylko założenie i warto poczekać na dalsze informacje, aby uzyskać potwierdzenie w tej sprawie.

Zobacz też: Wadliwe sterowniki w Windows 10 przestaną być problemem

Takie działanie mogłoby jednak oznaczać kanibalizację rynku. W końcu obydwa te smartfony konkurowałyby ze sobą. Dlatego warto założyć na chwilę inny scenariusz. Jednak nawet jeśli okaże się on zupełnie innym smartfonem, to z Honor 10X 5G i tak będzie miał sporo wspólnego. Kirin 820 jest obecnie najtańszym układem 5G w stajni Huaweia. Jeśli producent miałby wykorzystać inny procesor, to musiałby udać się po niego do MediaTeka, lub Samsunga. To natomiast sprawiłoby, że dowiedzielibyśmy się o tym smartfonie znacznie wcześniej. O wszystkim przekonamy się jednak już pod koniec tego tygodnia.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.