Huami wbrew obiegowej opinii nie jest jedną z licznych submarek Xiaomi, a niezależnym producentem, który współpracuje z gigantem. Z tego też powodu jego produkty z serii Amazfit czasami są sprzedawane jako urządzenia od Xiaomi, to jednak nie jest regułą. Taki los nie spotka najprawdopodobniej Amazfit Ares, który przynajmniej pod jednym względem będzie wyjątkowym urządzeniem w swojej klasie. Tylko czy sześciokątny ekran jest czymś, czego oczekujemy od smartwatchy?

Amazfit Ares z sześciokątnym ekranem

Amazfit Ares z sześciokątnym ekranem

Premiera tego wyjątkowego zegarka ma mieć miejsce już jutro. Producent dopiero dziś podzielił się informacjami na jej temat. Jak widać, chiński producent postanowił to rozegrać szybko, zamiast bawić się w powolne budowanie napięcia. Trudno się jednak temu dziwić. Zapowiada się on na dość proste urządzenie w swojej klasie, któremu bliżej jest raczej do inteligentnej opaski, niż urządzeniu z Wear OS. To oczywiście nie oznacza, że Amazfit Ares nie będzie funkcjonalnym urządzeniem. Wyświetla on informacje jak liczba korków, czas, data czy pogoda. W przeciwieństwie do opasek robi to w jednym miejscu, dzięki czemu nie musimy przeglądać jego opcji, aby poznać szczegóły na temat najbardziej podstawowych parametrów.

Zobacz też: Już ponad pół miliona osób zostało w domu z Play, by dostać darmowe GB internetu

Ciekawie prezentuje się także tarcza z wykresem tętna. Oznacza to, że zegarek pozwala monitorować je stale i sprawdzać całodzienne dane na jego temat bez sięgania po smartfon. Jest to dość istotna funkcja dla osób, które mają z nim problemy, lub lubią sprawdzać swoje statystyki w trakcie treningu. Dodatkowo zegarek będzie mógł mierzyć VO2 Max. Tym, co najbardziej się rzuca w oczy, jest oczywiście kształt ekranu. Jednak to nie on jest jego największym atutem. Producent zdecydował się na zastosowanie odblaskowej matrycy LCD. Dzięki temu podświetlenie zegarka jest pasywne, czyli pochodzi z otoczenia. To natomiast w znacznym stopniu wydłuży jego czas pracy na baterii. Więcej szczegółów poznamy jednak w dniu premiery, czyli już jutro.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.