Amazfit Ares z sześciokątnym ekranem

Smartwatch z kwadratową czy okrągłą tarczą? Amazfit ma zupełnie inny pomysł

Newsy

Huami wbrew obiegowej opinii nie jest jedną z licznych submarek Xiaomi, a niezależnym producentem, który współpracuje z gigantem. Z tego też powodu jego produkty z serii Amazfit czasami są sprzedawane jako urządzenia od Xiaomi, to jednak nie jest regułą. Taki los nie spotka najprawdopodobniej Amazfit Ares, który przynajmniej pod jednym względem będzie wyjątkowym urządzeniem w swojej klasie. Tylko czy sześciokątny ekran jest czymś, czego oczekujemy od smartwatchy?

Amazfit Ares z sześciokątnym ekranem

Amazfit Ares z sześciokątnym ekranem

Premiera tego wyjątkowego zegarka ma mieć miejsce już jutro. Producent dopiero dziś podzielił się informacjami na jej temat. Jak widać, chiński producent postanowił to rozegrać szybko, zamiast bawić się w powolne budowanie napięcia. Trudno się jednak temu dziwić. Zapowiada się on na dość proste urządzenie w swojej klasie, któremu bliżej jest raczej do inteligentnej opaski, niż urządzeniu z Wear OS. To oczywiście nie oznacza, że Amazfit Ares nie będzie funkcjonalnym urządzeniem. Wyświetla on informacje jak liczba korków, czas, data czy pogoda. W przeciwieństwie do opasek robi to w jednym miejscu, dzięki czemu nie musimy przeglądać jego opcji, aby poznać szczegóły na temat najbardziej podstawowych parametrów.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz też: Już ponad pół miliona osób zostało w domu z Play, by dostać darmowe GB internetu

Ciekawie prezentuje się także tarcza z wykresem tętna. Oznacza to, że zegarek pozwala monitorować je stale i sprawdzać całodzienne dane na jego temat bez sięgania po smartfon. Jest to dość istotna funkcja dla osób, które mają z nim problemy, lub lubią sprawdzać swoje statystyki w trakcie treningu. Dodatkowo zegarek będzie mógł mierzyć VO2 Max. Tym, co najbardziej się rzuca w oczy, jest oczywiście kształt ekranu. Jednak to nie on jest jego największym atutem. Producent zdecydował się na zastosowanie odblaskowej matrycy LCD. Dzięki temu podświetlenie zegarka jest pasywne, czyli pochodzi z otoczenia. To natomiast w znacznym stopniu wydłuży jego czas pracy na baterii. Więcej szczegółów poznamy jednak w dniu premiery, czyli już jutro.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x