Android Lollipop zawiera grę „Flappy Bird” jako kolejny żart ukryty w ustawieniach

1 minuta czytania
Komentarze
lollipop-easter-egg-flappy

Przy okazji premiery każdej wersji Androida, jego twórcy umieszczają gdzieś pośród różnych funkcji aplikacji „Ustawienia” jakiś rodzaj żartu związanego z nazewnictwem kolejnej słodkości w jego nazwie. Zazwyczaj były to obrazki lub animacje, jednak w ostatnim Android L Preview inżynierowie Google poszli na całość i poprzez kilkukrotne tapnięcie na „Wersja Androida” naszym oczom ukaże się… pełnoprawna gra.

Podczas czwartkowej premiery nowych Nexusów poznaliśmy również oficjalną nazwę sytemu Android 5.0 – Lollipop czyli lizak. Wypuszczona więc kolejna, poprawiona wersja obrazów na Nexus 5 oraz Nexus 7 mogła bez problemów oferować już tematyczny „Easter Egg” – czyli żart dewelopera odnośnie „Lizaka”. Po kocie Nyan ukrytym w Androidzie 4.0 Ice Cream Sandwich mało kto spodziewał się jeszcze większej niespodzianki.

W Flappy Bird z Androida 5.0 nie zastaniemy grafiki rodem z Mario, lecz wszystkie elementy wykonane zostały w stylu Material Design, a sam ptak zastąpiony został zielonym robotem, który przykleja się do gigantycznych lizaków. Oczywiście poziom trudności nadal jest wyżyłowany i najprawdopodobniej potrafi wyprowadzić z równowagi nawet tybetańskiego mnicha. Poniżej krótki filmik demonstrujący:

Jak widać, Google wraz z nowym systemem postanowił zadbać o nasz wolny czas. Co sądzicie o Easter Egg w Androidzie 5.0? Będziecie korzystać z rozrywki dostarczonej przez Google?

Źródło: Poceketnow, Droid Life

Motyw