23-calowy tablet z Androidem? Czemu nie!

Michał Mynarski 2011-09-23

megapad
Jeżeli wychodzicie z założenia, że tablety są dla Was urządzeniami o stanowczo za dużych gabarytach, ten news nie jest dla Was. Co się stanie, jeżeli wyposażymy takowy sprzęt nie w skromny, 10-calowy panel (jak np. nowy Galaxy Tab), a w znacznie większy, 23-calowy?

Takie samo pytanie zadał sobie niejaki Martin Drashkov, który postanowił tablet o takich wymiarach stworzyć we własnym domu. Potrzebował do tego przestrzeni dwóch kuchni, a na części potrzebne do złożenia tego cacuszka wydał 600$. „Tablet” posiada Androida w wersji 2.3 oraz GPU, które jest w stanie obsłużyć grafikę 3D. Tymczasowy brak dokładniejszych danych na temat specyfikacji rekompensuje poniższy filmik, prezentujący „MegaPad” w akcji. Widzimy na nim działający (topornie) system i Google Earth oraz grę Fruit Ninja.

Pozostaje pytanie, czy z takim rozmiarem tablet nie traci swojego najważniejszego atutu – mobilności?

 

źródło: phandroid.com  • frotek00

  Skubany ma nawet „multitacza” XD
  Takie głupie to by nie było jako np. reklama multimedialna albo coś do prezentacji w wąskim gronie

 • strykul

  A moim zdaniem to monitor dotykowy podłączony do PC z wgranym portem Froyo na x86 i żadnego takiego tabletu nie ma…

 • maludroid

  Gdyby to miało służyć jako multimedialny stół, to spoko (np. nawigacyjny), ale wiszące na ścianie raczej bez sensu.

 • rafal_0

  Jak bym miał nettopa to też bym zainstalował androida

 • WojtekG

  myślę, że mógłby być niewygodny, a w tabletach przecież chodzi o wygodę i przede wszystkim mobilność, nie wyobrażam sobie noszenia 32″ pudła :/

 • songo

  to nie tablet!:D

  to jest smartphone podlaczony przez hdmi do monitora od Acera.

  ale mimo wszystko fajnie by bylo jakby ktos wydal TV 40-50″ z Androidem;)

  • choma

   Już wydał i to jakiś czas temu. 🙂 W rozmiarach 42″, 47″ i 55″. http://www.peopleoflava.com/television/scandinavia/features/

  • skoti

   songo bzdura – przez hdmi może co najwyżej obraz do ekranu lecieć, ale trzeba było dużo więcej zachodu, żeby zrobić komunikację w drugą stronę (z ekranu 23″ do procesora w tym smartfonie – chociaż raczej to nie smartfon, a board programistyczny z ARM – mniej kosztuje i jest łatwiej się dostać do bebechów).

   Co do telewizorów z Androidem, to nie wystarczą Ci te z Google TV lub podłączyć box z Google TV do zwykłego telewizora? Przecież raczej nie chcesz dotykowego 40″ bo to byłoby skrajnie niewygodne (fajne do 5min udawania raportu mniejszości, ale na dłuższą metę słabizna).

 • Qra123

  Zaraz pewnie Apple go wsadzi za kraty, bo oni zapewne „już od pewnego czasu” pracują nad własnie takim megaipadem blablabla. Tak zresztą było z gościem, który stworzył aplikację, by itunes synchronizować bezprzewodowo, po czym usunięto mu tę aplikację z appstore, bo Apple dokładnie to samo rozwiązanie władowało do iOS5 🙂 Ale pomysł bardzo fajny 🙂 Zastanawia mnie tylko dlaczego przycina przy przesuwaniu ekranów, ale grafika 3D chodzi płynnie 😛

 • dj-snap

  Czy koleś wgrał Androida do monitora Acera czy mi się tylko wydaje?

 • playboy

  ten tablet to dla szpanu powstał i tyle
  nawet w plecaku go nie zmieścisz

 • mibo6666

  Sztuka dla sztuki 🙂

 • bat75

  Bardzo fajny, fajniejszy byłby jeszcze 40 calowy dotykowiec. Z chęcią chciałbym coś takiego mieć w domu. Przydałby się np. do oglądania filmów, robiłby za TV multimedialne. Super sprawa.

  • skoti

   40 calowy dotykowiec byłby jeszcze bardziej bezsensu (podobnie jak 23″ dotykowy do komputera, gdzie nudzisz się po kilku minutach, a później i tak wolisz użyć myszki).
   Największy sensowny rozmiar tabletu to 15-17 cali, ale i to już jest bardzo dużo.x