ing konto na selfie

W banku ING założymy konto robiąc sobie selfie

Newsy

Bank ING pochwalił się, że możemy w nim założyć konto bankowe, wykonując sobie selfie. Nie jest to żaden żart z klientów czy też zbędna procedura – chodzi o weryfikację naszej tożsamości. Dotychczas zakładając konto bankowe w ING, musieliśmy przejść jedną z bardziej czasochłonnych metod weryfikacji, jak np. wizyta w stacjonarnym oddziale banku.

Konto na selfie w ING

By wykorzystać nową metodę weryfikacji przy zakładaniu konta bankowego w ING, powinniśmy pobrać aplikację Moje ING. Oprogramowanie prowadzi nas krok po kroku przez całą procedurę. Jednym z etapów będzie wideoweryfikacja. Wystarczy, że (użytkownik – przyp. red.) pokaże do kamery telefonu obie strony swojego dowodu osobistego, a następnie podczas „selfie” wykona kilka ruchów głową – wyjaśnia ING.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]
ing konto na selfie

Bank powinien potwierdzić założenie przez nas konta w ciągu kilku godzin. Najpóźniej stanie się to w kolejnym dniu roboczym. Login do bankowości internetowej dostaniemy SMS-em, a kartę dostarczy nam kurier pod wskazany adres. Bank ING poinformował, że zdalna identyfikacja nowych klientów jest oparta na metodach biometrycznych. Rysy twarzy użytkownika są porównywane z tymi widniejącymi na fotografii w dowodzie osobistym. Dotychczas nowi klienci banku ING musieli potwierdzać swoją tożsamość w bardziej konwencjonalny sposób. Mogli oni udać się do stacjonarnej placówki banku, poczekać na kuriera, który potwierdzi tożsamość lub wykonać przelew na 1 zł z innego konta.

Czytaj także: ING wprowadza karty dla dzieci poniżej 13. roku życia. Można nimi m.in. płacić w internecie

To nie jedyna technologiczna nowość od ING. W ostatnim czasie bank wprowadził nową wersję swojej aplikacji mobilnej dla firm – ING Business. Zmieniła się jej szata graficzna, poszczególne funkcje zostały uporządkowane, wprowadzono kody PIN obowiązujące przy logowaniu i autoryzowaniu przelewów. Zastosowano również technologię Flutter by Google, dzięki czemu w przyszłości klienci banku mają szybciej otrzymywać dostęp do różnych nowości.

źródło: informacja prasowa


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x