Samsung wydał oświadczenie skierowane do globalnej społeczności, w którym przypomina działania, jakie podjęła firma w związku z trwającą epidemią koronawirusa. W jego treści jest mowa o ochronie pracowników, a także o decyzjach mających pomóc klientom firmy. Dowiedzieliśmy się także o zaangażowaniu Samsunga we wspieranie służby zdrowia.

Działania podjęte przez firmę Samsung w związku z epidemią

Samsung poinformował, że na całym świecie wyznaczył regionalne zespoły reagowania, które informują pracowników firmy o wytycznych wydawanych przez służby zdrowia. Ograniczono podróże służbowe pracowników, części z nich zlecono pracę zdalną. Niektóre salony Samsunga pozostały zamknięte, by wspierać zasady utrzymania dystansu między ludźmi. Tam, gdzie pracownicy Samsunga wykonują swoje obowiązki w biurach, przed wejściem jest im mierzona temperatura.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]
samsung działania w związku z epidemią

Samsung zapewnił, że mimo epidemii pozostaje w kontakcie z klientami. Ci mogą szukać pomocy na internetowej stronie firmy. Osobom, którym gwarancja fabryczna na urządzenie wygaśnie w okresie ograniczonej dostępności usług, Samsung zaoferuje skorzystanie z napraw na warunkach gwarancyjnych.

Rządy i społeczności poszkodowane przez koronawirusa otrzymały od Samsunga środki finansowe i urządzenia o łącznej wartości 29 mln $. Zakupione zostały także środki ochronne, w tym maski. Do niektórych szpitali i miejsc przeznaczonych na kwarantannę trafił oczyszczacze powietrza. Samsung przekazał także tablety do wybranych ośrodków edukacyjnych, by dzieci mogły kontynuować naukę poza szkołą.

Czytaj także: Samsung przypomina, że utrzymanie smartfona w czystości jest ważne i daje kilka rad

W Korei Samsung zaangażował się w produkcję masek, jak również udostępnił lokalnym władzom część swoich budynków. Firma zapowiedziała także, że będzie kontynuować swoje działania. Naszym celem jest tworzenie technologii wspierającej lepsze społeczeństwo globalne – czytamy w komunikacie.

źródło: Samsung
Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.