Utrzymanie smartfona w czystości jest ważnym elementem jego użytkowania, o czym przypomina Samsung w wystosowanym komunikacie. Już od dawna mówiło się o tym, że telefony są prawdziwym siedliskiem zarazków. Teraz w dodatku mamy stan epidemii, a badania wskazują, że wirusy mogą utrzymywać się na plastiku lub metalu przez 2-3 dni.

Utrzymanie smartfona w czystości jest naprawdę istotne, a Samsung przygotował kilka porad z tym związanych

Samsung radzi, by dbając o swój smartfon, nie stosować uniwersalnych środków czyszczących. Firma informuje także, że rozpylacze sprężonego powietrza czy środki wybielające również nie należą do rzeczy, którymi należy potraktować nasz telefon. Mogą one np. uszkodzić powłokę oleofobową na wyświetlaczu.

samsung utrzymanie smartfona w czystości

Samsung radzi, by wyłączyć urządzenie i odpiąć od niego wszystkie kable. Urządzenie powinniśmy również wyjąć z etui. Kolejny krok to przetarcie zewnętrznej strony urządzenia suchą ściereczką z mikrofibry, która nie pozostawia pyłków. W razie potrzeby można zastosować niewielką ilość wody destylowanej lub środka dezynfekującego. Nie należy nanosić ich jednak bezpośrednio na telefon. Najpierw nakładamy niewielką ilość płynu na ściereczkę z mikrofibry, a potem przecieramy nią smartfona. Uważamy przy tym, by płyny nie dostały się do otworów w telefonie. Samsung radzi, by te same metody stosować, gdy chcemy wyczyścić smartwatcha. Firma przypomina jednak, by najpierw zdjąć pasek urządzenia. Metoda Samsunga jest bowiem bezpieczna w przypadku powierzchni szklanych, ceramicznych oraz metalowych. Materiałom takim jak skóra czy guma może jednak zaszkodzić.

Czytaj także: Mycie rąk nie wystarczy! Zobacz, jak pozbyć się wirusów i bakterii z telefonu

Prezentowane rady Samsung przygotował z myślą o użytkownikach sprzętu z serii Galaxy, ale analogiczną strategię można przyjąć w przypadku podobnie wykonanych urządzeń innych producentów. Jeśli chcecie uzyskać bardziej szczegółowe porady, także dotyczące czyszczenia etui, zajrzyjcie do podlinkowanego wyżej artykułu, który ukazał się 2 miesiące temu na naszym portalu.

źródło: Samsung

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.