ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nosacz

GTA V na Allegro – tak się robi biznesy na nieświadomych klientach

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

GTA V na Allegro dostępne było od zawsze. Zarówno w formie cyfrowej, jak i tej tradycyjnej, pudełkowej. Jednak teraz można zaobserwować ciekawe zjawisko, bo od wczoraj zaczęły pojawiać się nowe oferty, gdzie można kupić cyfrową wersję produkcji. Co w tym dziwnego? Ano to, że GTA V jest obecnie za darmo na Epic Store Games i żeby produkcję otrzymać, wystarczy założyć tam konto. Okazuje się jednak, że przedsiębiorczy Polacy potrafią nawet z darmowej rzeczy, zrobić coś, na czym da się zarobić.

GTA V na Allegro

Chyba zawsze było tak, że jak dało się na czymś zarobić, to komuś udało się to zrobić. Nie inaczej jest tym razem. Promocja na Epic Games trwa, choć serwer wczoraj wieczorem padł ze względu na ogromne zainteresowanie. Innymi słowy, tytuł można mieć w swojej bibliotece gier na zawsze i zupełnie za darmo. Tymczasem GTA V na Allegro w formie cyfrowej jest w zaskakująco dużej ilości. Ceny są różne, bo można kupić tytuł od 4,99 złotych po nawet 60 złotych. W opisach aukcji zazwyczaj znajdziemy tę samą treść. Kilka słów o samej produkcji Rockstara oraz zapewnienie, że po otrzymaniu wpłaty, przesyłane będą wszelkie potrzebne informacje do zalogowania się na Epic Games.

GTA V na Allegro
Fot. GTA V na Allegro

Dane można potem zmienić, co oczywiście ma zachęcić kupujących do tego, by skorzystali z „okazji”. Zresztą na Allegro można znaleźć wiele podobnych aukcji, gdzie oferowany jest dostęp do konta z grami, które były kiedyś darmowe. Nieświadomi klienci będą się na to nabierać. Owszem, można było kiedyś któregoś z darmowych tytułów nie pobrać, bo o promocji się nie wiedziało. W przypadku GTA V to raczej trudne, bo informacja o tym została umieszczona praktycznie wszędzie.

Zobacz też: Unreal Engine 5 na PlayStation 5 wygląda obłędnie

Czy sprzedawanie kont z grami, jest akceptowane przez Epic? Oczywiście, że nie, co zresztą wyraźnie napisane jest w regulaminie strony. Czy firma cokolwiek z tym zrobi? Raczej nie, bo musiałaby się przy tym solidnie napracować, a wiele by nie zyskała. Takie sytuacje, kiedy będą sprzedawane dostępy do kont z grami, dalej będą występować. Niestety.

Źródło: Epic / Allegro

Sprawdź najnowsze wpisy