Google Meet w Gmail już zaczyna pojawiać się u użytkowników, którzy korzystają z wersji przeglądarkowej poczty. Ostatnio Google zapowiedziało to, kiedy poinformowano o darmowej wersji Premium swojego komunikatora. Teraz wideokonferencje będą jeszcze prostsze do założenia lub do dołączenia. Praktycznie nic nie trzeba robić, żeby skorzystać z nowej funkcjonalności.

Google Meet w Gmail

Pojawienie się Google Meet w Gmail to zdecydowanie krok w stronę użytkowników, którzy wcześniej nie byli skłonni do tego, by korzystać z rozwiązania od Google. Firma odrobinę „zaspała” ostatni boom popularności. Pandemia wirusa sprawiła, że wszyscy dostarczyciele komunikatorów do wideo rozmów, nagle stali się bardzo potrzebni. Oczywiście Google także zanotowało ogromny wzrost zainteresowania swoją usługą, to jednak nie tak ogromny, jak np. Zoom. Przyczyna tego stanu rzeczy może być bardzo prosta. Google ma zbyt dużo rozwiązań, które użytkownikom mogą się ze sobą mylić.

Google Meet w Gmail
Fot. Google Meet w Gmail

Bałagan w usługach Google znany jest wszystkim od dawna. Wprawdzie firma planuje zrobić porządki i niektóre rzeczy ujednolicić, ale można odnieść wrażenie, że czasem „zapomina” o tym, co już posiada. Dobrym przykładem może być tutaj inny komunikator, czyli Hangouts. Rozwiązanie z ogromnym potencjałem, a tymczasem jego mobilna aplikacja wygląda tak, jakby nie była aktualizowana od wieków. Nie dziwne, że użytkownicy wybierają komunikatory konkurencji, choć rozwiązania Google mają pod ręką. Wystarczy, że posiadają konto Gmail. I dokładnie tyle potrzeba, żeby skorzystać z Google Meet w Gmail.

Zobacz też: RCS w Polsce – jak działa i jak włączyć?

Funkcja dostępna jest w menu po lewej stronie poczty. Pojawiła się tuż nad czatem Hangouts. Obsługa jest banalnie prosta. Klikając w „Rozpocznij spotkanie”, zostanie uruchomione nowe okno przeglądarki, które od razu otworzy nam pokój spotkań. Druga z opcji to „Dołącz do spotkania” i tutaj będziemy potrzebować specjalnego kodu, który generuje nasz rozmówca. To wszystko. Prosto, przejrzyście i szybko.

Źródło: Gmail

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.