phoneblocks modularne bloki smartwatch intel ara

 

Pamiętacie projekt Ara? W takim razie powinniście wiedzieć, że został on stworzony na podstawie wizji Motoroli, która z kolei oparta jest na pomyśle Phoneblocks. Tak docieramy do firmy, która nie zamierza zatrzymywać się w miejscu i tworzenie urządzeń z klocków przenosi o poziom wyżej.

 

Modularne smartfony niedługo za sprawą Google powinny zawitać do sklepów. Jednak wspomniany pomysłodawca planuje teraz pójść o krok dalej i umożliwić użytkownikom tworzenie po własnej myśli… smartwatcha. Bez zbędnych wstępów, zobaczcie jak wygląda kolejny pomysł Phoneblocks:

 

 

Tym razem do współpracy zaprzęgnięto Intela, a sama inwencja niestety nie jest jeszcze dopięta na ostatni guzik. Obecnie Phoneblocks jest w trakcie rozmów z wieloma firmami, które miałyby pomóc modularnym smartwatchom zaistnieć na rynku poprzez budowanie kolejnych modułów z zakresu fitnessu, płatności i komunikacji.

 

Wszystko zapowiada się obiecująco, ale też pojawia się kilka dosyć istotnych pytań – długość blokowego „paska” oraz jego wytrzymałość związana z częstymi zmianami modułów. Najprawdopodobniej prędko się tego nie dowiemy, ale jak zbudowalibyście swój wymarzony inteligentny zegarek?

 

 

źródło: AndroidCommunity

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.