Warto na samym początku zaznaczyć: nazwa Redmi Note 9 5G nie pada w źrodłach ani razu. Smartfon w organach certyfikacyjnych nosi nazwę Redmi M2004J7AC. Jednak jak możecie zobaczyć na poniższym obrazku .jego wygląd pasuje idealnie do serii Redmi Note 9 i ani trochę nie przypomina rodziny K30. Dodatkowo plotki o smartfonie 5G z tej serii krążą w sieci już od dłuższego czasu. Dlatego można w miarę bezpiecznie założyć, że to właśnie ten smartfon nim będzie.

Redmi Note 9 5G nadchodzi?

Redmi Note 9 5G nadchodzi

Właśnie dziś smartfon ten został umieszczony w bazie danych chińskiego urzędu telekomunikacyjnego TENAA. Na liście znajdują się dane techniczne i zdjęcia urządzenia. Urządzenia ma mieć na froncie 6,57-calowy wyświetlacz OLED, który oferuje rozdzielczość Full HD+ 1080 × 2400 pikseli. Jest on dodatkowo zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych. Sercem urządzenia ma być MediaTek Dimensity 800+, czyli poprawiona wersja taniego układu 5G tajwańskiej myśli technologicznej. Ma występować w wariantach 6/4 GB RAM i 64/128/256 GB pamięci wbudowanej. Jeśli chodzi o aparaty, to główny moduł ma oferować rozdzielczość 48 Mpix. Z frontu znajdziemy aparat 16 Mpix. Będzie przy tym wspierany przez dwa dodatkowe oczka. Wypada więc znacznie słabiej na tym polu nawet od Redmi Note 9S. Widocznie to na aparacie producent postanowił zaoszczędzić.

Zobacz też: Jak zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy jako programista?

Na szczęście akumulator zastosowany w smartfonie wciąż będzie zadawalający. Mowa tu o 4200 mAh pojemności i szybkim ładowaniu do 22,5 W. Według danych Redmi Note 9 5G ma wymiary 164,15 × 75,75 × 8,99 mm i waży 208 gramów. Dodatkowo będzie występować w wielu kolorach: niebieskim, czarnym, zielonym, różowym, czerwonym, białym i srebrnym. Jednak raczej mało prawdopodobne, że wszystkie warianty kolorystyczne zostaną ogłoszone w dniu premiery. Jedyną niewiadomą pozostaje jego nazwa, ponieważ ze względu na wygląd przynależność do serii Redmi Note 9 jest niemal pewna. Z drugiej strony producent może nas zaskoczyć także w tej kwestii. Wszystkiego powinniśmy się jednak dowiedzieć już niebawem.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.