Małe, przenośne wentylatory często są ukojeniem latem. Sam dawniej często z nich korzystałem, kiedy spędzałem przynajmniej dwie godziny dziennie na dojazdach busami bez klimatyzacji, a otworzenie okna nie było możliwe, bo współpasażerom wiało. Swoją drogą Ci sami ludzie na widok małego wentylatorka podłączanego do powerbanku patrzyli na mnie, jakbym im jakąś krzywdę zrobił tym, że nie chcę solidarnie cierpieć w rozgrzanej puszce razem z nimi. Xiaomi postanowiło wejść także na ten rynek.

Kieszonkowe wentylatory Xiaomi

Oczywiście ukojenie w ciężkich warunkach transportu to tylko jeden ze scenariuszy, w jakim kieszonkowy wentylator może się przydać. Świetnie sprawdzi się także na zewnątrz, kiedy wiatr nie wieje, a z nieba leje się żar. Chiński gigant przygotował dwa modele tego urządzenia, które różnią się od siebie zarówno wielkością, jak i funkcjami. Mniejszy model nazywany jest Mini Version, natomiast nieco większy wariant nazywany jest Jade Edition. Oba modele mają bezszczotkowy silnik prądu stałego. Mniejsza wersja ma cztery łopatki w porównaniu z 5 łopatkami w większym. Inną różnicą jest to, że pierwszy z nich posiada funkcję aromaterapii, chociaż producent nie pochwalił się, jak ma to dokładnie działać. Większy jest jej pozbawiony, za to może pełnić funkcję powerbanku. 

Zobacz też: Spotify Premium za darmo – 3 miesiące dla nowych użytkowników

Bardziej istotną różnicą jest jednak ich wydajność. Wentylator Jade Edition poza większą liczbą łopatek jest także o 50% szybszy od wersji mini. Obydwa mają także trzystopniową regulację prędkości obrotowej. Jeśli chodzi o zastosowane akumulatory, to robią one spore wrażenie. Są to odpowiednio 4000 mAh i 5000 mAh. Przekłada się to odpowiednio na 14 i 20 godzin pracy na najniższym biegu. Ponadto, mniejszy wentylator Jisu ma wymiary 87 × 48 × 158 mm i waży 175 gramów. Natomiast większy wentylator waży 225 gramów i ma wymiary 106 × 42 × 198 mm. Ich cena to odpowiednio 49 juanów, czyli około 30 PLN za Mini Version i 79 juanów, czyli około 50 PLN za Jade Edition.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.