Archos-G9-101
Kilka dni temu rozpoczęła się sprzedaż tabletów Archos 80 serii G9. Na tę chwilę wybór modeli ogranicza się wyłącznie do wersji, które są wyposażone w procesor 1 GHz – kiedy do sprzedaży trafią mocniejsze warianty z procesorem 1.5 GHz?

Archos przyciągnął uwagę fanów Androida przede wszystkim za sprawą dobrej konfiguracji sprzętowej (procesory 1 GHz, 1.2 GHz i 1.5 GHz) i stosunkowo atrakcyjnej ceny. Aktualnie potencjalni klienci mają dość mocno ograniczony wybór. Najbardziej pożądane i oczekiwane są modele Archos 101 G9 z procesorem 1.5 GHz.

Osoby, które liczyły na szybką dostępność wielu modeli, które będą się różnić od siebie wielkością ekranu, ilością dostępnego miejsca na pliki i zastosowanymi procesorami mogą być nieco rozczarowane. Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez Archosa za opóźnienia odpowiada firma Texas Instruments.

Tablety Archosa z procesorem 1.2 GHz (z funkcją „Turbo”) najwcześniej trafią do sprzedaży pod koniec października – bardzo prawdopodobne jest jednak to, że opóźnienie będzie jeszcze większe. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku procesorów taktowanych z częstotliwością 1.5 GHz.

Francuski producent potwierdza, że najbardziej prawdopodobnym terminem debiutu rynkowego tabletów z tym najmocniejszym procesorem, jest początek 2012 roku. Texas Instruments nie jest w stanie na tym etapie nadążyć z realizacją zamówień – oznacza to dość duże problemy dla Archosa, któremu zależało na szerokiej ofercie tabletów z Androidem.

Tak naprawdę nie wiadomo, jaka jest przyczyna opóźnień ze strony Texas Instruments. W kontekście zbliżającej się premiery Androida Ice Cream Sandwich mówi się, że podzespoły tego producenta mają być określone jako „preferowane” w przypadku smartfonów i tabletów. Nie wiadomo jednak, czy TI będzie w stanie dostarczyć odpowiednią ilość procesorów.

Obecna sytuacja Archosa jest bardzo nieciekawa – do 2012 roku tak naprawdę wiele może się wydarzyć. Nadchodzące miesiące przyniosą wiele interesujących nowości, które tak naprawdę ustanowią pewnego rodzaju standardy w segmencie tabletów z systemem Android.

źródło: liliputing

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula