Grupy kart w Chrome

Organizowanie kart w Chrome nareszcie będzie dziecinnie proste

Newsy

Google wprowadza do Chrome nową funkcję, która sprawi, że korzystanie z wielu kart nareszcie będzie miało więcej sensu. Począwszy od następnej wersji przeglądarki, którą internetowy gigant zacznie wprowadzać w przyszłym tygodniu, będziemy mogli organizować karty razem w konfigurowalne grupy. Co prawda obecnie to również jest teoretycznie możliwe. Jednak funkcja ta zostanie znacznie rozbudowana a przy okazji jej obsługa uproszczona.

Grupy kart w Chrome

Grupy kart w Chrome

Warto więc powiedzieć kilka słów o tym, jak to będzie działało w rzeczywistości. Aby rozpocząć sortowanie kart, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na jedną z nich i nacisnąć opcję Dodaj kartę do grupy. Kiedy zaś tworzymy nową grupę, możemy przypisać jej nazwę i kolor, aby ułatwić jej identyfikację. Przenoszenie kart pomiędzy grupami ma natomiast polegać na ich przeciąganiu i upuszczaniu. Co więcej, za każdym razem, gdy zamkniemy i ponownie otworzysz Chrome, nasze grupy załadują się automatycznie. W ten sposób osoby, które pracują z narzędziami internetowymi, będą mogły zachować większy porządek, oraz łatwiej odnaleźć konkretną kartę.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zobacz też: Gmail nie wysyła wiadomości – co zrobić, gdy napotkamy ten problem?

Jak zaznacza firma, zarówno minimaliści, jak i i zbieracze kart powinni docenić możliwość wprowadzenia porządku na górnym pasku przeglądarki. Google planuje wypuścić grupy kart dla użytkowników systemów operacyjnych Chrome OS, Windows, Mac i Linux. Jednak ta aktualizacja będzie trafiała do użytkowników niezwykle powoli. Mam nadzieję, że dość szybko dostanę do niej dostęp. Obecnie pod koniec dnia pracy wśród moich kart panuje straszny bałagan. Często otwieram daną stronę po raz kolejny, ponieważ nie potrafię jej odnaleźć w gąszczu innych. Mam nadzieję, że nowa funkcja w Chrome pozwoli mi to nareszcie posprzątać.

Źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x