Google wprowadza do Chrome nową funkcję, która sprawi, że korzystanie z wielu kart nareszcie będzie miało więcej sensu. Począwszy od następnej wersji przeglądarki, którą internetowy gigant zacznie wprowadzać w przyszłym tygodniu, będziemy mogli organizować karty razem w konfigurowalne grupy. Co prawda obecnie to również jest teoretycznie możliwe. Jednak funkcja ta zostanie znacznie rozbudowana a przy okazji jej obsługa uproszczona.

Grupy kart w Chrome

Grupy kart w Chrome

Warto więc powiedzieć kilka słów o tym, jak to będzie działało w rzeczywistości. Aby rozpocząć sortowanie kart, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na jedną z nich i nacisnąć opcję Dodaj kartę do grupy. Kiedy zaś tworzymy nową grupę, możemy przypisać jej nazwę i kolor, aby ułatwić jej identyfikację. Przenoszenie kart pomiędzy grupami ma natomiast polegać na ich przeciąganiu i upuszczaniu. Co więcej, za każdym razem, gdy zamkniemy i ponownie otworzysz Chrome, nasze grupy załadują się automatycznie. W ten sposób osoby, które pracują z narzędziami internetowymi, będą mogły zachować większy porządek, oraz łatwiej odnaleźć konkretną kartę.

Zobacz też: Gmail nie wysyła wiadomości – co zrobić, gdy napotkamy ten problem?

Jak zaznacza firma, zarówno minimaliści, jak i i zbieracze kart powinni docenić możliwość wprowadzenia porządku na górnym pasku przeglądarki. Google planuje wypuścić grupy kart dla użytkowników systemów operacyjnych Chrome OS, Windows, Mac i Linux. Jednak ta aktualizacja będzie trafiała do użytkowników niezwykle powoli. Mam nadzieję, że dość szybko dostanę do niej dostęp. Obecnie pod koniec dnia pracy wśród moich kart panuje straszny bałagan. Często otwieram daną stronę po raz kolejny, ponieważ nie potrafię jej odnaleźć w gąszczu innych. Mam nadzieję, że nowa funkcja w Chrome pozwoli mi to nareszcie posprzątać.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.