Honor Smart TV z MEMC

Smart TV od Honora dostanie funkcję znaną z najdroższych telewizorów

Newsy

Honor 18 maja zorganizuje imprezę, na której przedstawi produkty z serii Smart Life. Oczekuje się, że na tym wydarzeniu pojawi się wiele urządzeń, w tym nowy inteligentny telewizor, który ma być atrakcyjny cenowo, a przynajmniej jak na swoją klasę urządzeń. Ten ostatni zgodnie z najnowszym teaserem marki na Weibo zostanie wyposażony w technologię MEMC. 

Honor Smart TV z MEMC

Honor Smart TV z MEMC

Na początek jednak należy wyjaśnić, czym owa technologia MEMC w ogóle jest. Skrót ten odczytujemy jako Motion Estimation / Motion Compensation. Dodaje ona dodatkowe klatki do filmu, aby uczynić go płynniejszym doświadczeniem. Nie jest to wynalazek Honora ani żadna nowość na rynku. Już od jakiegoś czasu jest dostarczana z wysokiej klasy telewizorami. Będzie to jednak pierwszy raz, kiedy zawita do marki Honor. Warto jednak pamiętać, że standardowe filmy są kręcone z prędkością 24 klatek na sekundę. I wbrew pozorom to właśnie taki klatkarz zapewnia najlepsze doświadczenia podczas oglądania filmów. Te zwyczajnie nie są przeznaczone do oglądania z większą ilością klatek. 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zobacz też: Porównanie Zoom, Microsoft Teams i Google Meet – która usługa jest lepsza?

Nic więc dziwnego, że złośliwi określają MEMC jako Motion Smoothing i Soap Opera Effect. Ze względu na tę technologię ludzie często mają wrażenie, że nie oglądają filmu, a właśnie jakiś serial. Z drugiej strony efekt ten jest niezwykle korzystny przy grach wideo i pozwala zwiększyć ich imersję. W dzisiejszych czasach nawet niektóre smartfony są wyposażone w tę funkcjonalność. Dobrym przykładem jest OnePlus 8 Pro. Miejmy nadzieję, że Honor da możliwość łatwego włączania i wyłączania tej technologii. Na pewno pomoże ona w ogrywaniu wielu tytułów na konsolach obecnej generacji dzięki generowaniu większej liczby klatek obrazu. 

Źródło: Gizmochina






Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x