ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Honor Play 4T Special Edition

Pamiątkowe smartfony, czyli jak Huawei docenił fakt niezależności od USA

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Na początku zeszłego miesiąca smartfon Honor Play 4T miał swoją premierę w Chinach. Smartfon ten jest napędzany przez układ Kirin 710A. Ten natomiast obecnie jest produkowany przez SMIC (Semiconductor Manufacturing International Corporation), a nie TSMC, jak większość chipów zaprojektowanych przez HiSilicon. To zapewnia Huaweiowi niezależność od USA. Aby uczcić to partnerstwo, jak również 20-lecie SMIC, pracownicy SMIC otrzymali specjalną edycję Honor Play 4T.

Honor Play 4T Special Edition

Honor Play 4T Special Edition

O tym, że pracownicy dostali w prezencie smartfony słyszeliśmy już wcześniej. Jednak teraz poznaliśmy więcej szczegółów na ich temat. Honor Play 4T Special Edition ma dokładnie takie same jak standardowa jednostka dostępna w sklepach. Jedyną różnicą jest fakt, że z tyłu urządzenia znajduje się logo SMIC z okazji 20. rocznicy, a pod nim napis Powered by SMIC FinFET. Ta wersja smartfona została podarowana wszystkim pracownikom SMIC w Szanghaju. Szansa, że trafi on do sklepów, jest raczej niewielka. Jednak kolekcjonerzy smartfonów Huaweia będą mogli go zdobyć na rynku wtórnym. A tak naprawdę wbrew jego marnej specyfikacji jest o co walczyć.

Zobacz też: TSMC nie jest zainteresowane propozycją USA i trudno mu się dziwić

Warto zwrócić uwagę, że jest to smartfon przełomowy. No dobrze, wersja standardowa także taka jest, jednak edycja specjalna dodatkowo to podkreśla. Kirin 710A to stosunkowo słaba jednostka. Jej poprzednik, czyli Kirin 710 technologicznie wyglądał o wiele lepiej ze względu na niższy proces litograficzny, w którym został wykonany. Tym, co czyni wersję 710A wartą uwagi, jest jednak fakt, że jego produkcja nie może w żaden sposób zostać zablokowana przez USA. Tym samym Honor Play 4T jest pierwszym smartfonem producenta, który jest całkowicie niezależny od amerykańskiej technologii. Z tego też powodu Honor Play 4T Special Edition może okazać się naprawdę dobrą inwestycją na przyszłość.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy