Moduły pamięci Samsunga COVID-19

Pandemia pomogła Samsungowi na jednym z istotniejszych dla firmy rynków

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Samsung większości kojarzy się głównie ze smartfonami i sprzetem AGD. Tak naprawdę jest to jednak olbrzymia korporacja, która działa na wielu rynkach. Nas interesuje jednak głównie te związane z elektroniką użytkową. I właśnie za to odpowiada część firmy stojąca za podzespołami elektronicznymi. Ich produkty możemy z resztą znaleźć w smartfonach. Są to oczywiście układy Exynos, ale także aparaty i moduły pamięci. Właśnie ten ostatni segment wiele zyskał dzięki pandemii.

Moduły pamięci Samsunga popularniejsze dzięki COVID-19

Moduły pamięci Samsunga COVID-19

Według danych TrendForce przytoczonych przez Yonhap News, przychody Samsunga z DRAM spadły w I kwartale 2020 roku z powodu pandemii COVID-19. Jednak dzięki niej udało się firmie zwiększyć swoje udziały na tym rynku. Warto pamiętać, że producent już wcześniej był na nim liderem. Teraz jednak jeszcze mocniej odstaje na tle konkurencji. Udział Samsunga w światowym rynku pamięci DRAM wyniósł 43,5% w ostatnim kwartale ubiegłego roku po spadku o 1,6% w porównaniu do III kwartału 2019 roku. Chociaż pandemia COVID-19 pozostawiła ślad w światowej gospodarce, koreańskiemu gigantowi udało się poprawić swój udział w rynku o 0,6% w I kwartale 2020 roku. Jego rozwiązania DRAM obejmowały na koniec marca 44,1% rynku. Za nią uplasowała się spółka SK hynix z 29,3% udziałem w rynku oraz Micro Technology z 20,8% udziałem w rynku.

Zobacz też: Właściciele Motoroli Edge+ mogą liczyć na co najmniej dwie duże aktualizacje

Chociaż udział Samsunga w rynku zwiększył się, ostatnie zmiany w gospodarce światowej wpłynęły na przychody firmy i jej rywali. Z jej powodu zmalała liczba dostaw, wzrosły ceny, a globalny przemysł DRAM odnotował 4,6% spadek przychodów względem analogicznego okresu zeszłego roku. Niemniej jednak badacze rynku uważają, że przychody z DRAM wzrosną o ponad 20% w drugim kwartale 2020 roku, ponieważ średnia cena sprzedaży chipów DRAM powinna wzrosnąć. Dodatkowo TrendForce szacuje, że udziały w rynku pozostaną w dużej mierze niezmienione w kolejnym kwartale. To natomiast oznacza, że Samsung nadal będzie dominował w tym segmencie. Całkowite moce produkcyjne DRAM również nie ulegną znacznemu wzrostowi w ciągu roku. Wynika to z faktu, że żaden z głównych producentów DRAM nie planuje zmiany mocy produkcyjnych.

Źródło: Sammobile

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy