ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Reakcje w RCS

Reakcje w RCS – Google testuje to, co ma już iMessage

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Reakcje w RCS zaczęły pojawiać się u niektórych użytkowników i są wyjątkowo podobne do tego, co znamy z iMessage oraz Messengera. Google testuje więc kolejne rozwiązanie, które ma na celu ulepszenie nowego formatu do komunikacji. Sama możliwość pojawiła się obecnie jedynie u nielicznych użytkowników, ale niewykluczone, że niedługo zostanie wypuszczona dalej.

Reakcje w RCS

Do tej pory o RCS było cicho. Oszem, format był znany, ale niewiele się z nim działo, a przynajmniej nie w naszym kraju. Dopiero do kilku dni możemy z niego korzystać, choć jeszcze nie wszyscy użytkownicy smartfonów z Androidem na pokładzie mają taką możliwość. Teraz do aplikacji Wiadomości Google dodano nową rzecz, choć ta pojawia się wybiórczo. Pierwsi zauważyli ją użytkownicy forum Reddit. Chodzi o reakcje w RCS, które można dodawać do wypowiedzi. Funkcja dostępna jest już w innych komunikatorach, jak chociażby we wspomniany w tytule iMessage. Sam wygląd reakcji także jest znajomy. Trudno jednak oczekiwać, by pojawiło się tutaj coś innego.

Reakcje w RCS
Fot. Reddit / AndroidPolice

Obecnie do wyboru są kciuk w górę oraz dół, śmiech, miłość czy płacz i złość. Reakcje w RCS to miły dodatek, który z pewnością zachęci część użytkowników do tego, by wypróbować rozwiązanie. Jednak część z nich może zostać zniechęcona. W końcu RCS kojarzone jest jako „SMS 2.0”, które ma być następcą popularnego formatu. W SMS-ach użytkownik jest ograniczony tylko do znaków i tak było od dawna. Wprowadzenie reakcji może z początku zmylić nieświadomych użytkowników, bo przecież korzysta się z aplikacji do SMS-ów od Google.

Zobacz też: YouTube Music zastępuje Google Play Music

Testowane rozwiązanie przez Google może się podobać, choć nie wnosi nic odkrywczego. Jest raczej próbą zachęty do tego, by korzystać z RCS częściej i traktować format, jak każdy kolejny komunikator internetowy. Zanim społeczność przyzwyczai się do tego formatu, minie jeszcze sporo czasu. A zanim zacznie z niego korzystać większość, jeszcze więcej.

Źródło: Reddit / AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy