ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
elder scrolls VI data premiery

Data premiery Elder Scrolls VI zostanie ogłoszona dopiero za kilka lat

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Od czas premiery Elder Scrolls V: Skyrim mija w tym roku już dziewięć lat. Mimo że gra po drodze doczekała się kilku dodatków, portów na inne konsole, a także nowej wersji, to fani nie mogą się doczekać nowej części uniwersum. Niestety, ale ostatni wywiad, jaki dał Pete Hines, nie przynosi zbyt wielu pozytywnych wiadomości dla fanów serii. Najwidoczniej krótki teaser Elder Scrolls VI, jaki obejrzeliśmy dwa lata temu powinien wystarczyć. Do tej pory to jedyne co dostaliśmy na temat tej produkcji.

Elder Scrolls VI zostanie zaprezentowane dopiero po Starfield

elder scrolls VI data premiery

Zamiast tego Bethesda woli skoncentrować się nad pracami nad Starfield. Dla przypomnienia jest to pierwsze od 25 lat nowe IP firmy, o którym tak naprawdę nie wiemy na tę chwilę nic. Wydaje się więc, że Bethesda w najbliższych miesiącach zaleje nas informacjami na temat swojego nowego kosmicznego RPG-a. Wcześniejsze plotki sugerowały bowiem, że Starfield pojawi się w 2021 roku. Jeśli było to prawdą, to w najbliższych tygodniach Bethesda powinna zaprezentować pierwsze szczegóły na temat tego tytułu. Stoi to jednak w sprzeczności z faktem, że firma odpuszcza tegoroczne cyfrowe pokazy. Wygląda na to, że czas oczekiwanie na obydwie produkcje się wydłuży. Gracze muszą uzbroić się w naprawdę dużą dawkę cierpliwości. Byłoby to zgodne z ostatnim przeciekiem na temat odległej daty premiery Elder Scrolls VI. Miejmy jednak nadzieję, że wydłużony czas oczekiwania będzie oznaczał, że otrzymamy dopracowane tytuły pozbawione uciążliwych błędów. Patrząc jednak na wcześniejsze dokonania Bethesdy fani ich gier mogą być pełni obaw.

Zobacz też: Xbox Series X będzie tańszy od PS5. Tak przynajmniej twierdzą analitycy

Brak oficjalnych informacji na temat Elder Scrolls VI nie oznacza oczywiście, że w sieci nie pojawiają się plotki na ten temat. Z wcześniejszych przecieków wynika, że szósta część gry zabierze nas do Hammerfell, czyli krainę redguardów. Oprócz tego główny bohater odwiedziłby obszar Wysokiej Skały (High Rock) i wyspę Yokuda. Wiadomo jednak, że Bethesda postanowi po raz kolejny użyć silnika gry Creation Engine. Miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli zbyt długo czekać na kolejne informacje na temat daty premiery Elder Scrolls VI.

Źródło: Polygon

Sprawdź najnowsze wpisy