ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Redmi 9 z Helio G80

Redmi 9 zdobywa certyfikaty – dotychczasowe plotki o specyfikacji się potwierdzają

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Dziewiąta generacja Redmi jest już niemal kompletna. Niedawno poznaliśmy ostatniego członka rodziny Note, czyli Redmi Note 9. Wciąż jednak nie pojawiły się budżetowe modele marki, czyli Redmi 9 i 9A. Okazuje się jednak, że ten drugi jest już coraz bliżej. Smartfon określony mianem Redmi 9 zbiera już stosowne certyfikaty. Informacje w nich zawarte zdają się potwierdzać jego specyfikację. Okazuje się, że pierwsze przecieki o nim były nadwyraz dokładne.

Redmi 9 specyfikacja

Redmi 9 specyfikacja
Fot. Redmi 8A Pro

Lista FCC ujawniła, że Redmi 9 będzie na starcie oferował nakładkę MIUI 11. Biorąc pod uwagę niedawną premierę MIUI 12, może się to wydawać nieco rozczarowujące, jednak pamiętajmy, że najnowsza nakładka Xiaomi wciąż jest w wersji beta. Nie zawodzi za to bateria. Ta według specyfikacji na stronie ma pojemność znamionową 4920 mAh. Najprawdopodobniej więc smartfon zaoferuje pojemność akumulatora na poziomie 5000 mAh, ponieważ w tej kwestii zawsze są pewne rozbieżności. Rozczarowuje nieco ładowarka dołączona do zestawu. Ma ona oferować zaledwie do 10 W mocy. Miejmy nadzieję, że smartfon będzie obsługiwał jednak jakiś standard szybkiego ładowania. Nie ma jednak co liczyć na Quick Charge 3.0 ani 4.0.

Zobacz też: Premiera Realme X50 Pro 5G, Realme 6 Pro i Buds Air w Polsce w świetnych cenach!

A wszystko to z powodu zastosowanego w nim procesora. Jest to bowiem Helio G70 od MediaTeka, który nie wspiera technologii szybkiego ładowania od Qualcomma. Układ ten jest reklamowany przez producenta jako tani procesor do gier. Pierwsze testy z jego wykorzystaniem wypadają natomiast niezwykle pomyślnie. Wspierać ma go do 6 GB pamięci operacyjnej, co jak na tę klasę urządzeń jest naprawdę świetnym wynikiem. Niestety, nie wiadomo nic na temat zastosowanego w nim ekranu. Krążą jednak plotki, które sugerują, że będzie to 6,6-calowa matryca IPS LCD o rozdzielczości Full HD+. Nie znalazły one jednak potwierdzenia w specyfikacji FCC. Nie wiadomo także, kiedy Redmi 9 zostanie ostatecznie zaprezentowany. Jeśli jednak utrzyma cenę Redmi 8, to zapowiada się na naprawdę kawał solidnego sprzętu.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy