ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xbox Series X będzie tańszy od PS5. Tak przynajmniej twierdzą analitycy

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Na temat zbliżających się konsol nowej generacji wiemy coraz więcej. Jakiś czas temu jeden z polskich sklepów z elektroniką zamieścił potencjalną kwotę, jaką przyjdzie nam zapłacić za Xbox Series X. Wydaje się, że to właśnie cena obydwu next-genów będzie jednym z najważniejszych czynników decydujących o ich sukcesie. Tak przynajmniej twierdzą analitycy, którzy myślą, że nowa konsola Microsoftu będzie tańsza od PlayStation 5.

Czy Xbox Series X będzie tańszy od PS5?

xbox series x tańszy ps5

Na tę chwilę nie wiadomo dokładnie, ile każda z konsoli będzie kosztowała. W sieci do tej pory pojawiło się wiele raportów, sugerujących potencjalny koszt Xbox Series X oraz PS5. Jak podaje jeden z analityków z Wedbush Securities, Microsoft jeszcze nie ustalił ceny swojej nowej konsoli. Firma czeka na ruch ze strony Sony, żeby później zaproponować niższą kwotę. Cena PlayStation 5 może być wysoka, bowiem firma zdecydowała się na zastosowanie wydajnych podzespołów oraz mocnego systemu chłodzenia. To właśnie wzrost ceny może być faktem decydującym o słabej dostępności i sprzedaży PS5 nawet do kilkunastu miesięcy po premierze, o czym informowaliśmy tutaj. Oczywiście to samo można powiedzieć o Xbox Series X, bowiem zbliżający się next-gen Microsoftu ma posiadać podobny zestaw podzespołów co PS5. Wydaje się jednak, że firma planuje zaryzykować, a tego skutkiem ma być zmniejszenie ceny nowej konsoli nawet o 100 USD w stosunku do propozycji od Sony.

Zobacz też: Tak źle nie było jeszcze nigdy. W zeszłym kwartale Sony sprzedało rekordowo niską liczbę smartfonów

Tak przynajmniej twierdzi Michael Pachter, pracownik firmy Wedbush Securities. Twierdzi on, że Sony może ustalić cenę PS5 na 500 USD. Analityk twierdzi również, że to Microsoft jest na wygranej pozycji, ponieważ może pozwolić sobie na obniżkę ceny i sprzedawanie Xbox Series X po kosztach. Wszystko to za sprawą bardziej zbilansowanego przychodu. Według Michaela Pachtera obydwie firmy będą zmuszone pogodzić się ze stratami ze sprzedaży konsol w pierwszych kilkunastu miesiącach po premierze. Rekompensowane ma to być sprzedażą gier, która na pewno będzie duża. Oczywiście warto pamiętać, że na tę chwilę jest to wróżenie z fusów, a ceny urządzeń poznamy w chwili oficjalnej informacji Microsoftu i Sony. Czy jednak gdyby nowy Xbox Series X był tańszy od PS5 to osiągnie sukces?

Źródło: PCMag

Sprawdź najnowsze wpisy