Google Meet Premium za darmo jest od dziś dostępne dla wszystkich użytkowników. Firma dopiero co to obiecała, a już wprowadziła w życie. Spodziewaliśmy się, że całość zajmie gigantowi z Mountain View trochę więcej czasu, ale na szczęście tym razem ten się pośpieszył. Czując oddech konkurencji na plecach, nie miał trochę wyjścia. Tym lepiej dla użytkowników, którzy teraz mogą korzystać z bezpiecznego rozwiązanie nieodpłatnie.

Google Meet Premium za darmo

Google Meet Premium za darmo jest dostępne bez żadnych ograniczeń w wersji przeglądarkowej, ale także i za pośrednictwem aplikacji (Android i iOS). Jedynym warunkiem jest posiadanie konta Google, które posłuży do weryfikacji użytkownika. Zapewne większość osób i tak już takie posiada, więc samo korzystanie z Google Meet Premium będzie można zacząć „od zaraz”. Wprawdzie niektóre z obostrzeń zostały ostatnio zniesione, to dalej większość osób pracuje zdalnie. Jeżeli oczywiście ma taką możliwość.

Google Meet Premium za darmo
Fot. Integracja Google Meet z Gmail

Tutaj bardzo może przydać się funkcjonalność Google Meet, które oferuje wideokonferencje do nawet 100 uczestników jednocześnie. Warto tutaj dodać, że w darmowej wersji oprogramowania, zniesiono limit 60 minut na spotkanie. Wcześniej obowiązywał on do 30 września tego roku. To więc kolejny powód, dla którego warto przy kolejnej wideokonferencji skorzystać z Google Meet. Warto tutaj dodać, że „na dniach”, Meet będzie można uruchamiać z poziomu Gmaila, co z pewnością ułatwi pracę wielu osobom. To kolejny krok w stronę tego, by użytkownicy usług Google mieli wszystko pod ręką i w jednym miejscu.

Zobacz też: Gmail z filtrami wiadomości?

Początkowo Google Meet stworzone było po to, by organizować spotkania biznesowe oraz edukacyjne. Wraz z rozwojem usługi, zaczęto dostrzegać jej możliwości także dla zwykłych użytkowników. Teraz tym bardziej, kiedy w czasie pandemii, spotykanie się z przyjaciółmi czy rodziną jest utrudnione. Warto korzystać z udostępnionej przez Google możliwości i przetestować Google Meet Premium za darmo.

Źródło: Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.