ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy S21 bez BOE

TOP 10 to dalej dobrze? Galaxy S20+ w DxOMark nie zachwyca

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Samsung Galaxy S20+ w DxOMark osiągnął wyniki, którymi raczej nie ma co się chwalić. Po sprzęcie tej klasy można się było spodziewać czegoś lepszego, choć oczywiście DxO Mark nie jest wyrocznią. Jednak ich testy są na tyle kompleksowe, że pogląd na możliwości fotograficzne sprzętów jest często jedną z rzeczy, która decyduje później o zakupie urządzenia. Czy jeżeli interesuje nas fotografia mobilna, to Samsung Galaxy S20+ będzie odpowiednim dla nas wyborem?

Galaxy S20+ w DxOMark

Wynik Samsunga Galaxy S20+ w DxOMark nie jest zachwycający. Co więcej, smartfon uplasował się dopiero na 10 pozycji, co jak na tegorocznego flagowca, nie jest wynikiem dobrym. Urządzenie zostało wyprzedzone przez m.in. Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition, Huawei Mate 30 Pro czy Oppo Find X2 Pro. Od króla mobilnej fotografii według DxOMark, czyli Huawei P40 Pro, Samsung odstaje aż 10 punktów. Sam wyniki smartfona to 118 punktów (127 aparat, 100 wideo). Widać więc, że mocniejszą stroną sprzętu jest robienie zdjęć, a nie nagrywanie filmów.

Galaxy S20+ w DxOMark
Fot. Galaxy S20+ w DxOMark

Model Samsung Galaxy S20+ jest ciut lepszy, niż bazowa wersja, ale ustępuje Ultra. To urządzenie skierowane do klientów, którzy poszukują czegoś mocniejszego, jeżeli chodzi o flagowce, ale nie chcą też przesadzać z wydawaniem pieniędzy. Różnica w wydajności aparatów jest jednak zauważalna, bo i na pleckach czeka na użytkowników zupełnie inny zestaw. Dalej są to cztery oczka, ale główne ma 12 Mpix (1/1.76 cala), a nie 108 Mpix (1/1.33 cala). Wprawdzie wynikowo efekt jest ten sam, jeżeli chodzi o megapiksele, to jednak wpłynęło to na wynik testu. Do tego dochodzi jeszcze 64 Mpix jako teleobiektyw oraz szeroki kąt (12 Mpix) i sensor głębi.

Zobacz też: Elon Musk nie boi się nikogo, a przynajmniej tak mówi

Redaktorzy DxOMark podkreślają, że Samsung Galaxy S20+ jest fenomenalnym aparatem do fotografii mobilnej. Jednak ma pewne problemy, jeżeli chodzi o zdjęcia przy robieniu przybliżenia. Zwrócono także uwagę na to, że przy nagrywaniu wideo w jakości 4K, telefon może odrobinę przesadzać z wyostrzeniem obiektów. Dodatkowo czasem pojawiały się problemy ze stabilizacją obrazu. Reasumując – jest bardzo dobrze, choć po tej klasie urządzenia, można było spodziewać się czegoś lepszego.

Źródło: DxOMark / GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy