Instagram to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie, więc nikogo nie powinien dziwić fakt, że serwis ma swoją aplikację na wszystkich najważniejszych systemach. Nie jest tajemnicą, że apka Instagrama do najlżejszych nie należy, przez co może nie działać zbyt dobrze na słabszych smartfonach. Z tego też powodu dwa lata temu Facebook stworzył Instagram Lite, czyli znacząco odchudzoną aplikację dla osób z gorszym sprzętem. Niestety teraz projekt został spisany na straty.

Koniec Instagram Lite, czyli kolejna niezrozumiała decyzja Facebooka

instagram, instagram lite, instagram lite sklep play

Instagram Lite cieszył się całkiem sporym zainteresowaniem i dobrymi opiniami użytkowników w krajach, w których był dostępny. Niestety z jakiegoś powodu Facebook zdecydował się wycofać opisywaną aplikację ze Sklepu Play. Osoby, które zdążyły ją zainstalować, po uruchomieniu Instagram Lite są teraz witani komunikatem o zaprzestaniu wsparcia i sugestią przejścia na zwykłą wersję lubianego portalu społecznościowego.

Zobacz także: [Promocje dnia] Xiaomi Redmi Note 8T + Mi Band 4, Gigabyte GeForce RTX 2080, Intel Core i5-9600KF i więcej w super cenach!

Serwisowi TechCrunch udało się uzyskać potwierdzenie od Facebooka, że projekt rzeczywiście został wstrzymany. Koniec Instagram Lite najprawdopodobniej nie jest jednak jego definitywnym końcem, bo wygląda na to, że zespół Marka Zuckerberga zamierza przetworzyć otrzymane porady od użytkowników i zbudować nową aplikację od zera. Dlaczego i co było nie tak z obecną? Tego już się raczej nie dowiemy.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.