ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Surface Go 2 trafia do sprzedaży

Moc w plecaku, czyli Surface Go 2 trafia do sprzedaży

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Surface Go 2 trafia do sprzedaży zaledwie kilka dni po swojej oficjalnej premierze. Przenośny laptop, a w zasadzie tablet, to rozwiązanie dla tych, którzy poszukują moc zamkniętej na niewielkiej powierzchni. Microsoft poprawił rzeczy, które we wcześniejszej generacji sprzętu mogły drażnić jego użytkowników.

Surface Go 2 trafia do sprzedaży

Surface Go 2 trafia do sprzedaży
Fot. Surface Go 2

Dziś Surface Go 2 trafia do sprzedaży i będzie go można kupić w kilku konfiguracjach. Niezależnie od tej, którą się wybierze, dostanie się naprawdę kawał mocnego sprzętu. Jedną z jego największych zalet będzie to, że zabierze się go ze sobą wszędzie. Mobilność takiego tabletu sprawia, że praca będzie możliwa praktycznie wszędzie, gdzie tylko sobie wymyślimy. Szczególnie że sam tablet waży zaledwie 544 gramy, co przy jego rozmiarze (10,5 cala), jest wyjątkowo dobrym wynikiem. Warto jednak rozważyć dokupienie do urządzenia klawiatury doczepianej magnetycznie. O ile idea tabletu jest ciekawa, to jednak nic nie zastąpi prawdziwej, fizycznej klawiatury.

Spójrzmy na chwilę na dostępne konfiguracje sprzętowe nowego Surface Go 2. Sprzęt pojawi się tylko w jednym rozmiarze, a mianowicie 10,5 cala (wymiary 245 mm x 175 mm x 8,3 mm). Wyświetlacz PixelSens ma rozdzielczość 1920×1280 pikseli (220 ppi), a obraz wyświetlany będzie w proporcjach 3:2. W zależności od wybranej wersji użytkownik może mieć na pokładzie 4 lub 8 GB RAM. To samo dotyczy się procesora. Do wyboru są bowiem Intel Pentium Gold 4425Y lub Intel Core m3 8.generacji. Grafika pozostaje ta sama, czyli Intel UHD Graphics 615. Miejsce na dane to 64 GB (eMMC) lub 128 GB (SSD). Slot na kartę microSD pozwoli powiększyć przestrzeń nawet do 1 TB. Sprzęt pojawił się w wersji z samym Wi-Fi, ale można go kupić również z dostępem do LTE.

Zobacz też: Jak włączyć RCS w swoim telefonie?

Surface Go 2 na jednym ładowaniu ma wytrzymać do 10 godzin pracy, a względem poprzedniej generacji, jest o 64% wydajniejszy. Cena urządzenia zaczyna się od 2199 złotych, a kupić go można u partnerów Microsoft (RTV EURO AGD, Media Expert, Media Markt i x-kom.)

Źródło: Microsoft informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy