[Aktualizacja #2] Google oficjalnie prezentuje Androida 5.0 Lollipop

Newsy

Lollipop Forest

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Podczas konferencji Google I/O pod koniec czerwca Google pokazało światu nową odsłonę swojego systemu mobilnego o nazwie kodowej „L”. Nowym Androidem jak dotąd mogli cieszyć się tylko deweloperzy i pasjonaci, którym udostępniona została wersja deweloperska. Dziś jednak gigant z Mountain View przekazał wielu czekającym na finalną wersję „L’ki” wspaniałą nowinę – Android 5.0 Lollipop jest gotowy.

 

pick-up

 

Wraz z nową wersją Google porzuca poczciwy numer 4 na początku wersji Androida i wkracza w zupełnie nową erę. Ekipa z Kalifornii skupiła się przede wszystkim na odświeżeniu szaty graficznej systemu, oczywiście za sprawą wszechobecnego ostatnimi czasy Material Design. Poza wizualnym przewrotem Lollipop wprowadza także odmienione powiadomienia, które od teraz będą wyświetlane również na ekranie blokady.

 

your-device

 

Rewolucja widoczna jest także w czasie pracy baterii, który dzięki odpowiedniej optymalizacji systemu został wydłużony o nawet 30%! Jeśli to Wam nie wystarcza, to Google dorzuciło do lizakowej odsłony Androida także tryb oszczędzania baterii. W trosce o bezpieczeństwo ważnych dla nas plików wyszukiwarkowy gigant zadbał również o dodatkowe sposoby zabezpieczania urządzenia przed niechcianym użytkownikiem. Jednym z nich jest tryb gościa, który umożliwia chwilowemu użytkownikowi naszego urządzenia korzystanie tylko z wybranych aplikacji. Nie pominięto także blokowania urządzenia, gdy w pobliżu nie znajduje się zaufane urządzenie, jak np. zegarek, laptop, czy nawet samochód.

 

Nexus-Family

 

Android Lollipop jest pełen małych smaczków, o których będziemy wspominać jeszcze nie raz w przyszłych artykułach na jego temat. Pełny pakiet SDK zapowiadany jest już na 17 października. Premiera samego Androida 5.0 prawdopodobnie będzie miała miejsce wraz z premierą Nexusa 9 i Nexusa Player, czyli 3 listopada. W Lizaka w pierwszej kolejności zostaną zaopatrzone: Nexus 6, Nexus 9, Nexus Player, Nexus 5, Nexus 7 (prawdopodobnie tylko wersja z 2013 roku), Nexus 10 i wszystkie urządzenia Google Play Edition.

 

Jak Wasze wrażenia odnośnie nowej wersji systemu Android? Zachwyciła Was, a może zawiodła? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach!

 

[Aktualizacja #1]

Użytkownicy Nexusa 4 mogą odetchnąć z ulgą, na ich telefonu również zawita lizakowy Android, co potwierdził na swoim profilu Google+ Sasha Prüter.

 

[Aktualizacja #2]

Jak donosi portal Android Police aktualizacji doczeka się także najstarszy tablet z rodziny Nexusów, 7-mio calowy model z 2012 roku. Tyle słodkości od Google jednego dnia!

 

Źródło: Google Blog


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x