Google

 

Google+ czyli portal społecznościowy założony trzy miesiące temu cały czas się rozwija. Wczoraj Google ogłosiło wprowadzenie wielu nowych funkcji, które pokrywają się z niektórymi najbardziej pożądanymi przez dotychczasowych użytkowników.

Open Sign In

Po pierwsze i najważniejsze Google+ jest w końcu otwarte dla wszystkich chętnych! Kiedyś zarejestrowana była na nim tylko grupa entuzjastów, teraz zacznie się to zmieniać. Już nie trzeba będzie wszystkim znajomym proponować zaproszeń, od wczoraj mogą zarejestrować się sami.

Hangouts

Po drugie usługa Hangouts umożliwiająca prowadzenie wideo-czatu ze znajomymi doczekała się nareszcie wydania mobilnego! Niestety smuci fakt, że nowa funkcjonalność jest dostępna tylko dla wersji Androida oznaczonych numerem 2.3 i wyższych, podczas gdy sporo smartfonów nadal działa pod kontrolą Androida 2.2.

hangoutsmobile

Hangouts „On Air”

Korzystając z usługi Hangouts można porozmawiać maksymalnie z 10 osobami na raz. Dla tych którzy chcą nadawać przekaz dla całych mas odbiorców powstała usługa Hangouts „On Air”. Cały pomysł opiera się na podobnych założeniach jak zwyczajne Hangouts z tą różnicą, że wideokonferencja będzie nadawana dla każdego kto zechce ją oglądać.

hangoutsonair

Więcej możliwości podczas wideo rozmowy

Google stara się by komunikacja przez internet coraz bardziej przypominała tą znaną nam ze świata rzeczywistego gdzie nie mamy tak wielkich ograniczeń co do możliwości wyrażania naszych myśli. Z pomocą w tej dziedzinie idą dodatkowe funkcje, takie jak:

  • szkicownik – w którym można wspólnie rysować
  • integracja z Google Docs – by wspólnie tworzyć dokumenty
  • Named Hangouts – możliwość tworzenia otwartych wideokonferencji na konkretne tematy
  • screensharing – czyli możliwość łatwego udostępniania własnego ekranu

hangoutswithextras1

hangoutswithextras2

Hangouts API

Świetna informacja dla developerów, a także ważny krok ku rozpowszechnianiu portalu. API wideo rozmów będzie dostępne dla każdego z programistów, który zapragnie umieścić je w swojej grze lub aplikacji. Możliwości zdają się być nieograniczone, a zarazem ogromnie ciekawe.

Wyszukiwanie Google+

Nawet małe dziecko wie, że Google słynie ze swojej wyszukiwarki. Nie udostępniło jednak tej opcji w swoim portalu społecznościowym od razu. Teraz uległo to zmianie i można najzwyczajniej wpisać szukaną frazę w pasek wyszukiwania, a wyświetlą się wszystkie związane z zapytaniem materiały oraz osoby.

search

Usprawnienia mobilne

Użytkownicy już mogą cieszyć się możliwością otrzymywania notyfikacji, pisania postów oraz odpowiadania na wiadomości za pomocą SMSów! Rozwiązanie zdaje się być świetnym pomysłem. Przecież nie każdy posiada smartfona, nie każdemu podoba się aplikacja Google+ oraz nie każdy korzysta z internetu w telefonie. By rozpocząć korzystanie z tej usługi wystarczy zarejestrować swój numer telefonu. Niestety na dzień dzisiejszy usługa jest dostępna jedynie w Indiach oraz USA. Reszta państw będzie musiała poczekać.

Personalizacja

No i nareszcie to co wszyscy uwielbiamy! Dużo ustawień i jeszcze więcej możliwości! Google raczej nigdy o tym nie zapominało i nie jest inaczej w tym przypadku. Nowości to:

  • zdjęcie profilowe – teraz można je dodać z każdego miejsca na świecie, odwiedzając swój profil i wybierając już istniejące lub robiąc nowe
  • ustawienia notyfikacji – nie wszystkie są równie ważne, teraz można decydować które z nich chcemy otrzymywać na naszych smartfonach
  • nareszcie możemy zadecydować czy aplikacje Google+ chcemy zainstalować w wewnętrznej pamięci telefonu czy na karcie SD

customization

Huddles zmienia nazwę…

…na Google+ Messanger, która jest bardziej oczywista. Dodatkowo znana już wcześniej usługa teraz obsługuje przekazywanie obrazów.

huddlesmassanger

Podsumowanie

Podczas otwarcia się na wszystkich użytkowników internetu Google+ wprowadziło na prawdę mocne i ważne usprawnienia i nowe funkcje. Widać że gigant z Mountan View nie próżnuje i chce zaoferować użytkownikom portal najwyższej klasy. Prawdopodobnie jeszcze wiele funkcji pozostaje przed nami. Jednak czy to starczy by konkurować z Facebookiem? Do tego trzeba by było zmienić przyzwyczajenia na prawdę wielu ludzi i nie starczy do tego kilka usprawnień. Co sądzicie o rozwoju Google+? Ja osobiście oceniam go na plus 🙂

 

 źródła: androidandme.com, googlemobile.blogspot.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Choma