gameboy android wear samsung gear live

 

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Smartwatchy na świecie jest coraz więcej, ale też rośnie krytyka w stosunku do tego typu urządzeń. Google pragnie odmienić ten stan rzeczy za pomocą platformy Android Wear, ale i tej się obrywa za wiele kwestii, wśród najpopularniejszych jest design interfejsu. Mimo wszystko, jednego czego nie można odmówić to ogrom możliwości.

 

Stosunkowo niedawno pisaliśmy o zainstalowanym Windowsie 95 na Samsungu Gear Live. Dla przypomnienia, film obrazujący takie połączenie:

 

 

Teraz, ta sama osoba postanowiła zabrać się za kolejne zmiany i doszła do wniosku, że małe, niecałe 2-calowe, wyświetlacze być może sprawdzą się jako ekrany prezentujące stare gry na Gameboya. Pojawia się pytanie: co ze sterowaniem? Odpowiedź na nie, jak i zapewne na kolejne, poznacie oglądając następujący film:

 

 

W tym wypadku z pewnością nie można powiedzieć, że jest to tylko sztuka dla sztuki, gdyż ma większe zastosowanie. Oczywiście warunkiem jest posiadanie odpowiedniego kontrolera, który pozwoli odpowiednio sterować poszczególnymi grami.

 

Kolejne tytuły, które uda się uruchomić na Samsungu Gear Live i innych urządzeniach opartych na platformie Android Wear? Minecraft PE, Doom i Fallout:

 

 

 

 

Także możliwości jest wiele, ale czy w tym wszystkim jest nadal sens? To pytanie do Was.

 

 

źródło: AndroidCommunity
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.