ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi szykuje następcę dla Redmi Note – w końcu ze Snapdragonem!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Xiaomi_Redmi_Note-11

Xiaomi to zdecydowanie najpopularniejsza obok Huawei chińska firma produkująca smartfony i tablety. To nie dziwne, gdyż samo MIUI ma wielu fanów, a ich urządzenia są często najlepsze pod kątem jakości w stosunku do ceny. Jednym z nich jest phablet Redmi Note, który niedługo może zostać zdegradowany przez następcę.

Chińczycy w swoim dużym smartfonie widocznym na początku newsa dali wiele, a niewiele za niego chcą. Nadchodzący Redmi Note 2 powoli zaczyna pojawiać się w Sieci, a dzisiaj poznaliśmy mniej więcej jego wymiary i rozmieszczenie elementów na plecach, co widać doskonale na następujących zdjęciach:

xiaomi redmi note 2 obudowa 32131
xiaomi redmi note 2 obudowa

Przeniesiono aparat, a zaznaczone wymiary niestety nie sugerują zmniejszenia ramek w okół wyświetlacza, a wręcz odwrotnie – prawdopodobnie będą jeszcze większe. Na szczęście można to na dwa sposoby wyjaśnić. Pierwszy to fakt, że plotka o 5,5-calowym panelu (wciąż 720p) jest nieprawdziwa i w rzeczywistości rozmiar ekranu będzie większy. Druga wersja, mniej prawdopodobna mówi o tym, że nie widzimy faktycznej obudowy, a dodatkowego akcesorium chroniące samo urządzenie. Przejdźmy jednak do samej specyfikacji, o której też już co nieco słychać. Przede wszystkim aparat ma mieć matrycę 13 MPx, a pomagać jej mają dwie diody LED. Za to sercem urządzenia będzie Snapdragon 615, co otworzy skrzydła deweloperom. Obecny model z MediaTekiem (pojawiła się wersja Note 4G ze Snapdragonem 400) wciąż tkwi na Androidzie 4.2. Redmi Note 2 ma przestawić się od razu na Qualcomma, ale i ujrzymy spory skok wydajności, gdyż będzie to 64-bitowy Snapdragon 615 z 2 GB RAM.

Na koniec pozostało coś wspomnieć o cenie, która ma wynieść około 800 złotych, a to taniej niż na początku Xiaomi życzyło sobie za obecną wersję. W takim razie jak oceniacie Redmi Note 2?

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy