ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowości od Adobe! Flash Player 11 oraz AIR 3

Autor: Mateusz Choma Kategoria: Newsy
adobe_logo

Adobe – firma stojąca z technologiami Flash i AIR, które już jakiś czas temu na stałe zagościły w naszych smartfonach, właśnie zapowiedziała nowe wersje swojego oprogramowania. Mają być sporo szybsze i skierowane głównie na rozrywkę.
 
Gry stworzone we Flashu czy AIR już niedługo będą przynościć jeszcze lepsze wrażenia zarówno w 2D, jak i w 3D. Mowa tu o komputerach (Windows, Mac OS), telewizorach oraz najbliższych nam smartfonach i tabletach (Android, Apple iOS, BlackBerry Tablet OS). Adobe zapowiada jakość doznań znaną nam dotychczas z konsol oraz tysiąckroć szybsze renderowanie niż w przypadku Flash Palyera 10 czy AIR-a 2, zapewniające wysoki wynik odświeżania o częstotliwości sześćdziesięciu klatek na sekundę. Przedsiębiorstwa medialne będą mogły udostępniać pełnej długości filmy w jakości HD, wraz z siedmiokanałowym dźwiękiem przestrzennym (w przypadku telewizorów) przez internet lub dedykowane aplikacje.

Krótko mówiąc według producenta zapowiadane aktualizacje mają zapewnić międzyplatformową rozrywkę najlepszej jakości.

Oprócz wymienionych wcześniej, najbardziej widocznych nowości, po aktualizacji dostępne maja być tysiące nowych, wysoce zoptymalizowanych, otwarto-źródłowych bibliotek za pomocą których technologie Adobe będą mogły wykorzystać cały potencjał drzemiący w urządzeniu. Dzięki temu w ręce programistów przejdzie władza nad wibracjami, czujnikami światła, akcelerometrami, podwójnymi wyświetlaczami (jak w Kyocery Echo) i wieloma innymi. Zapowiadana jest również głębsza integracja z oprogramowaniem biznesowym, takim jak Excel czy Outlook, oraz dostęp do Near Filed Communication. Aktualizacja ma zapewniać również szeroko pojęte bezpieczeństwo oraz w pełni współpracować z urządzeniami 64-bitowymi. Developerzy dostaną także możliwość spakowania Adobe AIR-a w jednaj paczce wraz z aplikacją, dzięki czemu nie będzie musiał być pobierany osobno. Jest to według nas duży ukłon w stronę końcowego użytkownika.

Nowymi technologiami Adobe są już zainteresowani światowi potentaci na rynku gier, między innymi  EA Interactive, Zynga oraz Ubisoft.

Zapowiadane rewolucyjne aktualizacje mają się ukazać już w październiku, za to Flash Builder, Flex oraz framework do tworzenia aplikacji zarówno mobilnych, desktopowych, jak i webowych ukaże się przed końcem tego roku.


 źródło: androidcentral.com

Sprawdź najnowsze wpisy