ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Computex 2020 odwołane

Targi Computex 2020 z wielkimi problemami

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Niestety, ale koronawirus w dalszym ciągu wpływa w znacznym stopniu na wszystkie wydarzenia w branży technologicznej. Odbywające się w Taipei targi Computex 2020 zostały już w tym roku przełożone na inny termin. Jak się jednak okazuje planowane na 28-30 września targi mogą mieć bardzo duży problem z odbyciem się. Wszystko w związku z tym, że najwięksi producenci zrezygnowało lub zamierza zrezygnować z konferencji.

Czy targi Computex 2020 się odbędą? AMD, Intel i NVIDIA mogą zrezygnować z pojawienia się na nich

targi Computex 2020

Jak podaje serwis DigiTimes odbycie się tegorocznej edycji targów Computex 2020 w planowanym terminie może być bardzo utrudnione, a wręcz niemożliwe. Wszystko za sprawą prawdopodobnej rezygnacji takich firm jak AMD, Intel czy NVIDIA. Są to jedni z największych producentów, którzy co roku pokazywali nowości właśnie w Taipei. Ich śladem mogą pójść również inne firmy. Z podanych przez DigiTimes informacji wynika, że podobne decyzje podjęła również firma GigaByte Technologies. Oprócz niej nie zobaczymy również MSI, ECS, TUL (PowerColor) oraz Chaintech. Nadal nie wiadomo czy na targach Computex 2020 pojawi się Asus, który dalej rozważa rezygnację z obecności. Nieobecność tak dużych firm na targach spowodowałaby, że ilość stoisk z ciekawym sprzętem komputerowym spadłaby drastycznie. Na całe szczęście producenci planują zorganizowanie własnych pokazów w sieci, które miałyby się odbyć w tym samym czasie co targi Computex 2020. Na tę chwilę nie wiadomo jednak, które firmy zdecydują się na taki krok oraz jakie produkty zostaną zaprezentowane.

Zobacz też: Budżetowy Ryzen 3 3100 podkręcony do niemal rekordowej wartości

Powodem rezygnacji firm z wszelkiego rodzaju targów technologicznych na całym świecie jest w głównej mierze chęć ochrony pracowników przed zarażeniem. Nic dziwnego, bowiem pandemia Covid-19 nie osłabła w takim stopniu, żeby organizowanie jakichkolwiek konferencji było bezpieczne. Nie oznacza to jednak, że producenci nie zdecydują się na pokazanie swoich nowych produktów w formie online. Wszak otrzymaliśmy ostatnio informacje na temat kilku konferencji, które odbędą się w całości online, jak na przykład Summer Games Fest. Kilka dni temu w sieci odbył się event Inside Xbox, na którym Microsoft pokazał pierwsze gry na Xbox Series X. Miejmy nadzieję, że większa ilość producentów zdecyduje się pójść tymi śladami i fani technologii na całym świecie będą mogli cieszyć kolejnymi wydarzeniami.

Źródło: DigiTimes

Sprawdź najnowsze wpisy