Spotify jest liderem w branży serwisów streamingowych oferujących dostęp do muzyki na żądanie. Nie jest tajemnicą, że platforma cały czas się rozwija, przez co rozumie się również nowe funkcje w jej aplikacjach. Teraz Spotify udostępniło abonentom Premium fenomenalną nowość, która pozwala na grupowe słuchanie muzyki.

Grupowe słuchanie muzyki, czyli nowa funkcja dla posiadaczy Spotify Premium

Podcasty na Spotify

Spotify udostępniło dziś wersję beta swojej nowej funkcji umożliwiającej grupowe słuchanie muzyki użytkownikom abonamentu Premium. Całość działa bardzo prosto: host może przesłać znajomym specjalny kod, po którego zeskanowaniu będą oni mogli dołączyć do aktualnej sesji. Oznacza to, że wszystkie osoby w grupie dostaną możliwość dodawania do kolejki nowych utworów, pauzowania, przewijania i tak dalej. Rzecz jasna akcje podejmowane przez jedną osobę będą widoczne także u innych słuchaczy tej samej sesji. Warto wspomnieć, że po godzinie nieaktywności, grupa zostanie automatycznie rozwiązana.

Zobacz także: Nie mogę się doczekać, by porzucić Androida i kupić iPhone’a 12

Co ciekawe, Spotify nie nałożyło żadnych ograniczeń co do liczby osób, które mogą jednocześnie uczestniczyć w grupie. Opisywana nowość oczywiście nie jest niczym wielkim, ale z pewnością umili czas wielu użytkownikom Premium. Nie da się jednak ukryć, że to kolejna funkcja w Spotify, która powstała po to, by jeszcze bardziej rozróżnić abonament Premium od darmowego. Oczywiście nie ma w tym nic złego, bo to wręcz dobrze, że płacący użytkownicy dostają więcej niż ci, którzy nie wydają ani złotówki.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.