najszybszy internet w polsce

Najszybszy Internet mobilny w kwietniu – mamy nowego, starego lidera

Newsy

Jak co miesiąc RFBENCHMARK dostarcza nam aktualnych informacji dotyczących wydajności internetu mobilnego w Polsce. Rozumiemy przez to zarówno najszybszą prędkość wysyłania, pobierania, jak i wartość ping. Marcowe wyniki już nam mogły nieco zasugerować, że w związku z większym wykorzystaniem infrastruktur szykują się zmiany na wykresach. Kwiecień doskonale to potwierdza, aczkolwiek dla niektórych te wyniki mogą zdawać się znajome. Dlatego przejdźmy od razu do konkretów.

Do kogo należał najszybszy internet mobilny w kwietniu? Na fotel lidera wraca Orange

Zgodnie z nagłówkiem T-Mobile spada w rankingu na drugie miejsce. Po wielu miesiącach liderem ponownie zostaje Orange. Wykresy doskonale pokazują, że w przypadku LTE wyróżnia się właśnie Pomarańczowy operator, podczas gdy pozostała trójka jest na zbliżonym poziomie. Oczywiście uwzględniając naprawdę drobne różnice, gdyż ogólnie w codziennym użytkowaniu ciężko mówić o przepaści. Za to ta poniekąd pojawia się w przypadku 3G, gdzie Play wyraźnie obstawia tyły z najgorszą infrastrukturą. Dzisiaj do gry komercyjnie wchodzi 5G od Plusa, więc szykujmy się na kolejne wykresy do analizy w najbliższych miesiącach.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz też: Najlepiej sprzedające się smartfony pierwszego kwartału 2020 roku.

najszybszy internet kwiecien rfbenchmark

Jednak zanim do tego dojdzie, to muszą znaleźć się użytkownicy, którzy dostarczą odpowiednich danych do analizy. Powyższy wykres pokazuje, jak rozkładali się użytkownicy w podziale na operatorów. RFBENCHMARK z miesiąca na miesiąc notował coraz więcej wyników, ale kwiecień stanowi drastyczny spadek liczby pomiarów, co oczywiście wiąże się z tym, że częściej jesteśmy w domu, więc korzystamy z Wi-Fi zamiast łączności od operatora. Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w tych badaniach, to stosowne aplikacje znajdziecie za darmo w Sklepie Play i App Store.

Źródło: RFBENCHMARK


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x