ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
orange 3 GB

Najszybszy Internet mobilny w kwietniu – mamy nowego, starego lidera

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Jak co miesiąc RFBENCHMARK dostarcza nam aktualnych informacji dotyczących wydajności internetu mobilnego w Polsce. Rozumiemy przez to zarówno najszybszą prędkość wysyłania, pobierania, jak i wartość ping. Marcowe wyniki już nam mogły nieco zasugerować, że w związku z większym wykorzystaniem infrastruktur szykują się zmiany na wykresach. Kwiecień doskonale to potwierdza, aczkolwiek dla niektórych te wyniki mogą zdawać się znajome. Dlatego przejdźmy od razu do konkretów.

Do kogo należał najszybszy internet mobilny w kwietniu? Na fotel lidera wraca Orange

Zgodnie z nagłówkiem T-Mobile spada w rankingu na drugie miejsce. Po wielu miesiącach liderem ponownie zostaje Orange. Wykresy doskonale pokazują, że w przypadku LTE wyróżnia się właśnie Pomarańczowy operator, podczas gdy pozostała trójka jest na zbliżonym poziomie. Oczywiście uwzględniając naprawdę drobne różnice, gdyż ogólnie w codziennym użytkowaniu ciężko mówić o przepaści. Za to ta poniekąd pojawia się w przypadku 3G, gdzie Play wyraźnie obstawia tyły z najgorszą infrastrukturą. Dzisiaj do gry komercyjnie wchodzi 5G od Plusa, więc szykujmy się na kolejne wykresy do analizy w najbliższych miesiącach.

Zobacz też: Najlepiej sprzedające się smartfony pierwszego kwartału 2020 roku.

najszybszy internet kwiecien rfbenchmark

Jednak zanim do tego dojdzie, to muszą znaleźć się użytkownicy, którzy dostarczą odpowiednich danych do analizy. Powyższy wykres pokazuje, jak rozkładali się użytkownicy w podziale na operatorów. RFBENCHMARK z miesiąca na miesiąc notował coraz więcej wyników, ale kwiecień stanowi drastyczny spadek liczby pomiarów, co oczywiście wiąże się z tym, że częściej jesteśmy w domu, więc korzystamy z Wi-Fi zamiast łączności od operatora. Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w tych badaniach, to stosowne aplikacje znajdziecie za darmo w Sklepie Play i App Store.

Źródło: RFBENCHMARK

Sprawdź najnowsze wpisy