ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Raspberry Pi podrożeje 

Śledzenie aktywności hashtagów na Twitterze może być banalnie proste dzięki Raspberry Pi

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Śledzenie hashtagów na Twitterze bywa dość uciążliwe. Zwłaszcza jeśli robimy to ręcznie. Ciągłe przeszukiwanie serwisu jest dość nudne i zabiera bardzo dużo czasu. Na szczęście na każdy problem znajdzie się rozwiązanie. W tym przypadku jest nim kolejny projekt oparty na nieocenionym Raspberry Pi. Oczywiście można również poradzić sobie przy pomocy zwykłego oprogramowania, jednak bądźmy szczerzy: projekt oparty na malince jest zwyczajnie fajniejszy.

Śledzenie hashtagów przez Raspberry Pi

Śledzenie hashtagów przez Raspberry Pi

Projekt ten śledzi określone hashtagi w czasie rzeczywistym. Pojawienie się w sieci kolejnego wpisu z określonym hashtagiem jest sygnalizowane zapaleniem się diody świecącej. W ten sposób jesteśmy o nich informowani w dość interesujący sposób. Ciekawy dla fanatyków mediów społecznościowych, projekt opiera się na aplikacji o nazwie Tweepy do monitorowania Twittera dla niektórych hashtagów. Tweepy jest biblioteką Pythona zaprojektowaną w celu uzyskania dostępu do API Twittera. Pozwala to na odczytywanie i odpowiadanie na określone hashtagi dokładnie w momencie ich użycia.

Zobacz też: Tomb Raider i 53 inne gry, czyli paczka gier od Square Enix w świetnej cenie

Tweepy może obsługiwać przesiewanie przez tweety z wieloma hashtagami. Osoba stojąca za projektem zaprogramowała swoją konfigurację tak, aby informacja pojawiała się ,kiedy znajdzie jeden z trzech hashtagów: #quarantine, #corona i #covid19. Do każdego z nichprzypisał LED w innym kolorze. Kiedy Raspberry Pi wykryje jeden z nich, zapala odpowiednią diodę świecącą. Jest to zabawny projekt, który powinien współpracować z dowolnym modelem Raspberry Pi. Jego użyteczność jest co prawda dość dyskusyjna, jednak na pewno przyciągnie uwagę fana gadżetów, elektroniki i mediów społecznościowych.

Źródło: Tomshardware

Sprawdź najnowsze wpisy