ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Honor Wind Fan

Honor także chce zadbać o nasz komfort w upalne dni

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Huawei coraz bardziej skupia się na dywersyfikacji rynku. Jest to świetna strategia, dzięki której nawet przy problemach w jednym segmencie, firma wciąż może sobie świetnie radzić. Najlepszym przykładem jest tutaj LG. Koreański gigant mimo ciągłych strat na rynku smartfonów wciąż przynosi olbrzymie zyski dzięki rynkowi wyświetlaczy i sprzętom gospodarstwa domowego, czy laptopom. Bliżej Huaweiowi jest jednak Xiaomi, które jest wręcz znane z mnogości produktów. Dlatego też produkt jak Honor Wind Fan to świetny ruch ze strony producenta.

Honor Wind Fan

Honor Wind Fan

Jest to składany wentylator, który jednak zajmuje więcej miejsca i wymaga więcej zaangażowania przy montażu od niedawno opisywanego produktu Xiaomi. Sęk w tym, że to nie małe rozmiary są jego największym atutem. Tym jest bowiem cisza. Według producenta wentylator wykorzystuje japoński silnik prądu stałego, który ma niższy pobór mocy i generuje mniejszy hałas podczas pracy. Ten wynosi zaledwie 22,2 decybeli. Mamy więc do czynienia z produktem, który jest przyjazny środowisku, a także dla naszego protfela, kiedy przychodzi czas na płacenie rachunków. Dodatkowo jego cicha praca zapewnia znacznie większy komfort. To jednak nie koniec jego atutów.

Zobacz też: Play objął zasięgiem LTE kolejne miejscowości – mamy ich listę

W porównaniu ze zwykłymi wentylatorami elektrycznymi, które mogą wiać tylko w niewielkim zakresie, ultraszerokokątna głowica Honor Wind Fan oferuje zakres do 120°. Można ją również ręcznie przechylać w pionie do 90°, tak aby była skierowana bezpośrednio w stronę sufitu. Dzięki swojej nietypowej budowie może on skutecznie przyspieszyć cyrkulację powietrza w pomieszczeniu i zrównoważyć temperaturę w nim panującą. Wentylator zasysa powietrze poprzez osiowy układ dziewięciu łopatek. Powietrze jest następnie równomiernie rozproszone, aby uniknąć silnego wiatru wiejącego prosto na użytkownika. Można nim dodatkowo sterować przy pomocy komend głosowych oraz aplikacji na smartfony. Honor Wind Fan został wyceniony na 269 juanów, czyli około 160 PLN.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy