O możliwej premierze nowego ZenBooka informowaliśmy Was już jakiś czas temu. Dość nieoczekiwanie laptop ASUS ZenBook 14 UM433IQ zadebiutował niedawno w Stanach Zjednoczonych, dzięki czemu poznaliśmy wiele szczegółów na jego temat. Czy nowa wersja popularnego ZenBooka to udany sprzęt? Czy może jednak tym razem ASUS popełnił zbyt poważne błędy w konstrukcji tego laptopa?

ASUS ZenBook 14 UM433IQ to ciekawy laptop, którego dyskwalifikuje zastosowany układ graficzny

ASUS ZenBook 14 UM433IQ

ASUS ZenBook 14 UM433IQ to 14-calowy laptop, który został wyposażony w nowe APU od AMD. Posiada on matowy ekran IPS o rozdzielczości Full HD. Matryca cechuje się ponad 80% pokryciem barw sRGB. Do naszej dyspozycji oddane zostały warianty z 6-rdzeniowym i 6-wątkowym AMD Ryzen 5 4500U oraz 8-rdzeniowym i 8-wątkowym AMD Ryzen 7 4700U. Tajwański producent zdecydował się jednak na zamontowanie dedykowanego układu graficznego NVIDIA GeForce MX350. Bazowy zegar tej karty wynosi zaledwie 747 MHz z możliwością zwiększenia w trybie GPU Boost do 937 MHz. Sami przyznacie, że nie są to oszałamiające wyniki, a zastosowanie tego GPU niepotrzebnie podbija tylko cenę urządzenia. Co więcej, przeprowadzone przez amerykańskich recenzentów testy dowodzą, że zintegrowany układ Radeon Graphics niemal dorównuje temu układowi. Czy zastosowanie GeForce’a MX350 było dobrym pomysłem ze strony ASUS-a? Zwłaszcza że układ chłodzenia jest dość przeciętny i składa się z jednego wentylatora, rurki cieplnej oraz radiatora.

Zobacz też: Huawei wprowadzi nową wersję laptopa Honor MagicBook

I to właśnie to jest jedną z największych bolączek tego laptopa, ponieważ recenzenci zgodnie twierdzą, że zastosowane podzespoły są zbyt wymagające. Niemniej jednak modele bez dedykowanej karty graficznej powinny być o wiele chłodniejsze. Oprócz tego ASUS ZenBook 14 UM433IQ posiada także 8 lub 16 GB pamięci RAM LPDDR4X 4266 MHz, która jest wlutowana w płytę główną. Nowy ZenBook posiada również akumulator litowo-polimerowy o pojemności 50 Wh. Powinno to pozwolić na kilka godzin komfortowej pracy z dala od gniazdka zasilającego. Dzięki premierze urządzenia w Stanach Zjednoczonych poznalismy jego cenę. Za wariant wyposażony w AMD Ryzen 7 4700U, GeForce MX350, 16 GB RAM oraz 1 TB dyskiem SSD wynosi przyjdzie nam zapłacić 1099 USD. Podstawowy model powinien jednak kosztować odpowiednio mniejszą kwotę. Niestety na tę chwilę nie wiadomo, kiedy ASUS ZenBook 14 UM433IQ pojawi się w sprzedaży w Polsce. Należy się jednak spodziewać, że nastąpi to w ciągu najbliższych miesięcy.

Źródło: Ultrabookreview

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.