Ostatnie tygodnie obfitują wręcz w kolejne premiery laptopów wyposażonych w procesory Ryzen 4000. Nic dziwnego, bowiem z informacji na temat tego układu wynika, że tegoroczna edycja APU od AMD bardzo udana. Kolejnym producentem, który zdecydował się na zastosowanie tego procesora jest Huawei. Chińska firma ma w planach wypuścić na rynek nową wersję laptopa Honor MagicBook.

Huawei Honor MagicBook będzie kolejnym laptopem wyposażonym w procesor AMD Ryzen 4000

honor magicbook

Według informacji podanych na portalu Notebookcheck nowy Huawei Honor MagicBook będzie wyposażony w 8-rdzeniowy i 16-wątkowy procesor AMD Ryzen 7 4800H. Jednocześnie będzie to pierwsza taka konstrukcja, która nie będzie miała dedykowanej karty graficznej. Nic dziwnego, bowiem układ ten posiada iGPU o wydajności zbliżonej do GeForce MX350, więc montowanie takiego układu w cienkiej obudowie mijałoby się z celem. Zintegrowany układ graficzny Radeon Graphics na bazie architektury Vega z pewnością pozwoli na płynną zabawę w mniej wymagające gry. Brak dedykowanego GPU pozwoli również na zachowanie mniejszych temperatur laptopa oraz zwiększenie czasu pracy na baterii. Oprócz tego Honor MagicBook otrzyma 16 GB pamięci operacyjnej RAM DDR4. Niestety na tę chwilę nie wiadomo, jakie dokładnie moduły zostaną zamontowane. Miejmy nadzieję, że producent zdecyduje się na szybsze pamięci, które będą dobrze współpracowały z procesorem AMD Ryzen 7 4800H. Za magazynowanie danych użytkowników odpowiadać będzie dysk SSD Western Digital SN720 o pojemności 512 GB.

Zobacz też: Huawei i 18 korporacji motoryzacyjnych szykuje system 5G do samochodów

Niestety, ale na tę chwilę nie wiadomo kiedy Huawei zdecyduje się wprowadzić Honor MagicBook na rynek. Tajemnicą pozostaje również cena urządzenia, jednak nie należy spodziewać się, że będzie ona zbyt wysoka. Wszak brak dedykowanego układu graficznego powinno obniżyć koszt produkcji. Patrząc na dość opieszałe wprowadzanie nowego APU od AMD do laptopów można się spodziewać, że na Honor MagicBook przyjdzie nam poczekać. Niemniej jednak patrząc na jego specyfikację widzimy, że nowy laptop od Huawei ma szansę osiągnąć duży sukces. Pozostaje tylko czekać na jego premierę, po której zobaczymy, czy faktycznie będzie warto wydać na niego pieniądze.

Źródło: Notebookcheck

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.