pęknięcie

Nie pękaj, Microsoft naprawi Surface Laptop 3 za darmo

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Microsoft naprawi Surface Laptop 3 za darmo. Firma w końcu uznała, że pojawiające się na wyświetlaczu pęknięcia, nie są czymś zwyczajnym. Nie przyznano wprawdzie, że to wada fabryczna, a powiedziano, że problem dotyczył zaledwie niewielkiego procenta urządzeń. Nie zmienia to jednak tego, że sprzęty będzie można oddawać na naprawę gwarancyjną, choć nie wiadomo jeszcze, czy w Polsce także.

Microsoft naprawi Surface Laptop 3

Ostatnio Microsoft zaprezentował nowe wersje swoich sprzętów – Surface Go 2 oraz Surface Book 3. Zanim te jednak trafią do sprzedaży, firma musi uporać się z inną kwestią, która dotyczy wcześniejszych modeli. Mowa o Surface Laptop 3, który swoją premierę miał w zeszłym roku. Jak się okazało, niektóre modele urządzenia mają pewien problem. Zdarzało się bowiem w nich, że wyświetlacz samoistnie pękał. To mogło wskazywać na to, że sprzęt został źle spasowany, co powodowało zbyt duże napięcia samego ekranu.

Microsoft naprawi Surface Laptop 3
Fot. Surface Laptop 3

Użytkownicy Surface Laptop 3 zgłaszali problemy i w końcu zostali wysłuchani. Firmie zajęło trochę czasu przyznanie się do tego, ale w końcu na stronie pojawiła się stosowna informacja o wymianie. Microsoft naprawi Surface Laptop 3 za darmo. Co więcej, firma zwróci też koszty naprawy, jeżeli wcześniej zrobiło się to „na własną rękę”. Niestety, ale sama notka na ten temat pojawiła się tylko na amerykańskiej stronie Microsoftu, więc nie wiadomo jeszcze, czy naprawa na tych warunkach będzie przeprowadzana także w Polsce. Miejmy nadzieję, że tak.

Zobacz też: RCS w Polsce – jak włączyć czat w wiadomościach?

Problem z laptopem tej klasy, nie jest rzeczą, którą można ignorować. Mówimy przecież o sprzęcie z najwyższej półki i to nie tylko tej cenowej. Takie rzeczy, jak pękające ekrany, zdarzają się i nie można tego uniknąć. Żeby budować zaufanie do marki i jej produktów, kluczowe jest to, jak takie problemy się rozwiązuje. Darmowa naprawa oraz zwrot za to, że zrobiło się ją samemu, to dobry ruch ze strony Microsoftu.

Źródło: Microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy