Znamy już wyniki badań obrazujące to, jak wyglądał polski internet w kwietniu 2020 roku. Liczba internautów w Polsce wyniosła 28,2 mln, a więc o 0,4 mln mniej, niż w marcu. 23,7 mln użytkowników korzystało z internetu na komputerach osobistych. Na urządzeniach mobilnych sieci używało 24,2 mln Polaków.

Polski internet w kwietniu 2020 – najpopularniejsze domeny

polski internet w kwietniu 2020

W porównaniu do marca, pierwsze 4 miejsca wśród najpopularniejszych domen bez zmian. Dominują Google, Facebook oraz YouTube, tuż poza podium Onet. Allegro i WP zamieniły się miejscami z korzyścią dla popularnej platformy sprzedażowej. W zestawieniu wciąż utrzymuje się m.in. rządowy serwis gov.pl, którego liczba użytkowników jednak zauważalnie maleje. Na liście pojawiła się domena money.pl, która, choć jest na ostatnim miejscu, ma średni czas na użytkownika dziennie w czołówce. Więcej czasu na danej platformie spędzali tylko użytkownicy Facebooka, OLX i Ceneo.

Najpopularniejsze aplikacje w kwietniu

polski internet w kwietniu 2020

Wśród aplikacji w czołówce bez zmian w stosunku do poprzedniego miesiąca. Prowadzi Allegro, dalej OLX oraz Player. Wysoko także aplikacje pocztowe WP, Onetu i O2. Wciąż obecne także platformy VOD inne niż Player: WP Pilot, TVP VOD czy Ipla. Z zestawienia wypadło RMF FM, pozostało natomiast RMF ON Mobile. Wypadło również TVP Sport, które w marcu było na 15. miejscu z liczbą internautów wynoszącą ponad 133 tysiące.

Czytaj także: Polski internet w liczbach. Jakie strony odwiedzamy najczęściej podczas epidemii?

Ostatni miesiąc był podobny do poprzedniego jeśli chodzi o to, co działo się w polskim internecie. Jak w statystykach wypadnie maj? Tego dowiemy się na początku czerwca.

źródło: Badanie Gemius/PBI za kwiecień 2020

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.