HTC-Rhyme-Android-Gingerbread-Verizon-official

Stało się. Telefon, który do tej pory znaliśmy jedynie z licznych przecieków pod kodową nazwą Bliss, został dziś oficjalnie zaprezentowany w Nowym Jorku. Mimo że smartfon będzie produkowany w trzech wersjach kolorystycznych, to model opakowany we fioletową obudowę promowany jest najbardziej. Dodajmy do tego specjalne akcesoria i mamy pierwszy telefon tajwańskiego poducenta przeznaczony szczególnie dla płci pięknej.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Choć specyfikacje techniczne nie są rzeczą zazwyczaj kierującą kobietę przy wyborze telefonu, to warto tradycyjnie o nich wspomnieć. HTC Rhyme wyposażony zostanie w: 

– Ekran o przekątnej 3.7″ i rozdzielczości WVGA;
 
– jednordzeniowy procesor o taktowaniu 1GHz;
– 768MB pamięci RAM;
– 4GB wbudowanej pamięci;
– aparat o rozdzielczości 5MPx oraz dodatkowy do wideorozmów o rozdzielczości VGA;
– Android 2.3 z nakładką „nowej generacji” – oczywiście Sense 3.5;
– niewymienialną baterię o nieznanej na razie pojemności.

Oprócz tego w pudełku z najnowszym dzieckiem HTC dostaniemy wiele niespotykanych dotąd w telefonach tej marki akcesoriów. Pierwszą nowością są słuchawki Beats wyposażone w płaski, nieplączący się kabel. Ponadto dostaniemy także stację dokującą oraz nowatorski „Charm Indicator”. Jest to coś w stylu dodatkowej diody powiadomień podłączonej do telefonu, przez co znalezienie go w torebce ma się stać dużo łatwiejsze.

Dodatkowo dostaniemy opcję zakupu dwóch kolejnych gadżetów. Są to: bezprzewodowy zestaw głośnomówiący, umieszczany nad głową kierowcy oraz opaska na ramię trzymająca telefon podczas biegania czy uprawiania innych dziedzin sportu.

Telefon dostępny ma być w pre-orderze już 22 września, a ogólnie dostępny tydzień poźniej. Według informacji z portalu Engadget smartfon zawita także do Europy pod nazwą Hourglass. „Klepsydra” dostępna będzie także/lub w kolorze piaskowym. Czy najnowszy HTC znajdzie klientów na Starym Kontynencie?

źródło: HTC@YouTube, Engadget, AndroidGuys
 
Filip Brodecki