Premiera MIUI 12 Global zbliża się wielkimi krokami. Przynajmniej tak można wnioskować po informacji, którą zamieściło Xiaomi na swoim Twitterze. Firma zdecydowała się na stworzenie prostej zagadki matematycznej, której wyniki jest jednocześnie datą, kiedy ma zostać udostępniona wersja globalna ich nowego oprogramowania.

Premiera MIUI 12 Global

Premiera MIUI 12 Global
Fot. Xiaomi

Premiera MIUI 12 Global teoretycznie jest jeszcze owiana tajemnicą, a przynajmniej jej konkretna data. Wprawdzie na Twitterze umieszczono grafikę, która informuje o tym, kiedy można się spodziewać premiery, to jednak nie podano tam miesiąca. Zakładamy jednak, że będzie to maj, bo Xiaomi nie ma powodów, by opóźniać teraz wypuszczanie MIUI 12 w wersji globalnej. Nową nakładkę zapowiedziano już jakiś czas temu, a wersje beta są już dostępne w Chinach. Teraz więc przyjdzie najwyższa pora na to, żeby i reszta świata poznała MIUI 12.

Na zamieszczonej grafice, która ma zdradzać datę premiery MIUI 12 Global, posłużono się prosty matematycznym zadaniem. Zapewne wielokrotnie widzieliście podobne przykłady gdzieś na Facebooku. Odpowiedź, która nam wyszła to 19, więc sama premiera powinna odbyć się 19 maja właśnie. No, chyba że Xiaomi zdecyduje się na opóźnienie wydarzenia i aktualizacja zacznie być wypuszczana w kolejnym miesiącu. Miejmy nadzieję, że do tego nie dojdzie.

Zobacz też: Xiaomi jest najpopularniejszą marką w Polsce i przegoniło Samsunga

Nowa wersja MIUI przyniesie kilka zmian, które z pewnością spodobają się użytkownikom smartfonów producenta. Ma być szybciej i oczywiście bezpieczniej, jak to przy okazji każdego dużego uaktualnienia. Do tego poprawiony zostanie Tryb Ciemny oraz pojawią się „żywe tapety”, czyli animacje pojawiające się przy odblokowywaniu telefonu. Teraz trzeba tylko liczyć na to, że zagadkę matematyczną Xiaomi rozwiązaliśmy dobrze i faktycznie MIUI 12 Global zaraz będzie wypuszczane.

Źródło: Xiaomi / GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.