ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Blizzard może potajemnie pracować nad Diablo 2 Resurrected

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Blizzard z pewnością nie wspomina miło premiery swojego ostatniego remastera. Warcraft 3: Reforged, bo o nim w tym momencie mowa, został bardzo źle przyjęty przez graczy, którzy oczekiwali czegoś więcej. Czy jednak firma ma w planach poprawienie relacji ze swoimi fanami i potajemnie pracuje nad Diablo 2 Resurrected?

Diablo 2 Resurrected tajemniczym projektem Blizzarda?

Diablo 2 Resurrected

Tak przynajmniej wynika z nieoficjalnych informacji podanych przez francuski serwis ActuGaming. Według autora wpisu Blizzard jest w pełni świadomy porażki, jaką poniósł remaster trzeciej części Warcrafta i zamierza wyciągnąć z niej wnioski. Oczywiście redakcja powołuje się na swoje źródła, które mają być powiązane z Blizzardem. Według zamieszczonej informacji Diablo 2 Resurrected ma ukazać się jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej w czwartym kwartale. Byłaby to druga po World of Wacraft: Shadowlands duża premiera w tamtym okresie. Całkiem niedawno bowiem dowiedzieliśmy się, że kolejny dodatek do „Króla MMO” zostanie wydany w listopadzie. Ile jednak prawdy jest w tym, że Blizzard szykuje się do premiery odnowionej wersji Diablo 2? Co jednak ciekawe, za projekt nie odpowiada „Zamieć”, a Vicarious Visions. Jeśli nie znacie tej firmy, to są to twórcy jednego z najlepiej przyjętych remasterów w branży gier wideo, a mianowicie odświeżonej wersji Crash Bandicoot.

Zobacz też: Najpopularniejsze smartfony pierwszego kwartału – dominacja trzech producentów

Fani drugiej części gry mogą jednak mieć obawy przed premierą Diablo 2 Resurrected. Wszak gdyby doniesienia francuskiego serwisu okazały się prawdziwe, to oczekiwania wobec tego tytułu byłyby diabelsko wręcz duże. Czy firma poradzi sobie z tak ambitnym i wyczekiwanym tytułem, jakim niewątpliwie byłby remaster Diablo 2? Pojawienie się odnowionej wersji drugiej części tego tytułu oznaczałoby z pewnością, że premiera Diablo 4 jest jeszcze daleko, a Blizzard próbuje wypełnić pustkę w harmonogramie premier. Do doniesień należy jednak podchodzić z dużą rezerwą, ponieważ nie zostały one w żaden sposób potwierdzone. Niemniej jednak Blizzard jest jednym z deweloperów, którzy potwierdzili swój udział w Summer Game Festival. Czy to właśnie wtedy firma oficjalnie potwierdzi istnienie Diablo 2 Resurrected?

Źródło: ActuGaming

Sprawdź najnowsze wpisy