https://android.com.pl/news/383618-samsung-galaxy-a51-android-11-one-ui-3-0-aktualizacja/

Lenovo wprowadza nowe wersje laptopów ThinkPad E14 i E15

Marcin Nic Marcin Nic Newsy

Coraz większa ilość producentów decyduje się na wprowadzenie nowych procesorów AMD Ryzen do swoich konstrukcji. W ostatnich tygodniach przoduje wśród nich Lenovo, które do swojej oferty dołączyły kolejne propozycje. Są to ThinkPad E14 oraz ThinkPad E15, które od początku roku mają już swoich przedstawicieli z procesorami Intela. Na oficjalną sprzedaż modeli z AMD Ryzen przyjdzie nam poczekać do czerwca.

Lenovo wprowadza nowe wersje laptopów ThinkPad E14 oraz E15 z procesorami AMD Ryzen 4000

Lenovo ThinkPad E

To była tylko kwestia czasu, kiedy nowe wersje laptopów Lenovo ThinkPad E14 oraz E15 pojawią się na rynku. Wszak już ich poprzednia generacja wyposażona była w procesory AMD Ryzen. Najwidoczniej Lenovo pragnie kontynuować tradycję, a także wprowadzać nowy trend na rynku. Nic dziwnego, bowiem coraz częściej widzimy konstrukcje wykorzystujące APU od „Czerwonych” wśród różnych producentów. Czym jednak mają zainteresować laptopy ThinkPad E14 oraz E15? Podobnie jak ich Intelowi odpowiednicy, tak i tutaj mamy do czynienia z odnowioną i smuklejszą obudową. Obydwa modele wyposażone zostały w 8-rdzeniowe i 8-wątkowe procesory AMD Ryzen 7 4700U, które zapewnią z pewnością wysoką wydajność. Wszak jest to obecnie jeden z najszybszych mobilnych procesorów obecnych obecnie na rynku. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika oddane zostały maksymalnie 32 GB pamięci RAM oraz dysk SSD M.2 PCIe NVMe o pojemności 512 GB. Niestety, ale pamięć pracuje tylko w trybie Single Channel, co będzie miało przełożenie na wydajność Ryzena.

Zobacz też: Darmowe i przecenione aplikacje i gry w Google Play na weekend #60

Jeśli chodzi o matryce, to mamy do czynienia z 14-calowym lub 15-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD. Lenovo postanowiło również zaimplementować specjalne skróty, które docenią osoby pracujące z domu. Odpowiadają one za szybkie włączenie takich aplikacji, jak na przykład Microsoft Teams czy Skype for Business. Dużą zaletą będzie z pewnością bateria, która według producenta wystarczy nawet na 20 godzin ciągłej pracy. Obydwa warianty nowych Lenovo ThinkPad z serii E będą dostępne już w przyszłym miesiącu. Ich ceny rozpoczynają się od 639 USD. W Polsce na pewno przyjdzie nam zapłacić około 3000 złotych za podstawą wersję.

Źródło: Notebookcheck

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy