W ostatnich tygodniach coraz częściej słyszymy o komercyjnych laptopach wyposażonych w procesory z serii Ryzen 4000. Kilka miesięcy po konsumenckich układach debiutują układy AMD Ryzen 4000 PRO. Będą to APU dedykowane w głównej mierze laptopom biznesowym. Ja zawsze w przypadku takich układów mamy do czynienia z dodatkowymi funkcjami nieobecnymi w zwykłych APU.

AMD zaprezentowało biznesowe procesory Ryzen 4000 PRO

AMD Ryzen 4000 PRO

AMD oficjalnie zaprezentowało trzy nowe procesory z linii Ryzen PRO. Najsłabszymi wariantami są posiadający 4 rdzenie i 8 wątków Ryzen 3 PRO 4350U oraz 6-rdzeniowy i 12-wątkowy Ryzen 5 PRO 4650U. Najmocniejszym układem przeznaczonym do laptopów biznesowych jest Ryzen 7 PRO 4750U, wyposażony w 8 rdzeni i 16 wątków. Wszystkie zaprezentowane układy będą należeć do konstrukcji pobierających mało energii. Wszystko za sprawą współczynnika TDP ustalonego na poziomie 15 W. Nowe procesory AMD Ryzen 4000 Pro wyposażone są w układy graficzne Radeon Graphics bazujące na 7 nm architekturze Vega. Wydaje się więc, że będzie to idealna propozycja dla korporacyjnych pracowników, którzy będą chcieli rozerwać się po długiej wideo rozmowie. Producent chwali się również, że zastosował usprawnione technologie, które mają wydłużyć czas działania urządzeń na baterii. Według AMD laptop wyposażony w procesor Ryzen 7 PRO 4750U może utrzymać ponad 20 godzin na jednym ładowaniu.

Zobacz też: Electronic Arts szykuje remaster jednej z popularnych serii. Czy chodzi o Mass Effect?

AMD Ryzen 4000 PRO

Być może jest w tym ziarno prawdy, bowiem najnowsze laptopy wyposażone w konsumenckie układy Ryzen 4000 chwalone są między innymi za energooszczędność. Wiemy również, w jakich laptopach w pierwszej kolejności pojawią się układy AMD Ryzen 4000 PRO. Z najnowszych biznesowych APU od „Czerwonych” skorzystają między innymi HP, w przypadku którego otrzymamy modele HP ProBook x360 435 G7 oraz HP ProBook 445/455 G7. Kolejną firmą jest Lenovo, które zapowiedziało cztery serie urządzeń wykorzystujące biznesowe APU od AMD. We wszystkich laptopach zastosowane zostaną zabezpieczenia mające chronić dane użytkowników. Do tego dochodzi także nowa technologia AMD Memory Guard, która odpowiada za szyfrowanie pamięci. Wydaje się, że nowe propozycje od „Czerwonych” będą mocnymi konkurentami dla laptopów wyposażonych w procesory Intela.

Źródło: Notebookcheck

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.