ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
OnePlus ma problemy ze słuchawkami USB-C

OnePlus z przewodowymi słuchawkami? To irytujący problem odwróconego doświadczenia

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Ponad rok temu starałem się udowodnić wyższość poczciwego portu Jack 3.5 mm nad słuchawkami na USB-C. Najnowsze problemy użytkowników smartfonów OnePlus tylko mnie utwierdzają w przekonaniu, że nie powinno się łączyć analogowego toru audio z torem cyfrowym USB-C. W klasycznym rozwiązaniu takie coś najzwyczajniej w świecie nie mogłoby mieć miejsca. No dobrze, mogłoby, jednak tylko kompletny amator mógłby popełnić taki błąd, a ten wyszedłby już w pierwszych testach.

OnePlus ma problemy ze słuchawkami USB-C

OnePlus ma problemy ze słuchawkami USB-C

No dobrze, koniec z tym samozachwytem nad tym, jak to miałem rację. Przejdźmy w końcu do problemu. Okazuje się bowiem, że użytkownicy smartfonów OnePlus zaczynają zgłaszać dość nietypowe objawy. Otóż doszło do zamienienia kanałów dźwięku w słuchawkach przewodowych. Problem występuje zarówno w dedykowanych słuchawkach USB-C, jak i przy zastosowaniu przejściówki na Jack 3.5 mm. Brzmi to może niepozornie, jednak odwrócenie kanałów jest dość irytujące. Zwłaszcza przy oglądaniu filmów lub graniu w gry. Wina leży w sterowniku portu USB-C. W przypadku słuchawek bezprzewodowych dźwięk jest w pełni poprawny. Jak na razie problemy takie zgłaszają jedynie użytkownicy OnePlus 7 i OnePlus 5. Dodatkowo nie dotyczy on wszystkich.

Zobacz też: Niesamowity Windows 10 nadchodzi. Oto najbliższe plany Microsoftu

Producent jest świadomy tego problemu. Obiecał, że zajmie się tą sprawą. Najprawdopodobniej jest to jakiś błąd oprogramowania układowego. Gdyby doszło do jakichś uszkodzeń, to szanse na zamianę kanałów byłyby bardzo małe. Prędzej zlałyby się one w jedno albo dochodziłoby do pogłosu lub trzasków. Sytuacja ta świetnie pokazuje, że niepotrzebne komplikowanie niektórych spraw może powodować nowe, nieznane wcześniej błędy. Miejmy nadzieję, że problem zostanie rozwiązany jak najszybciej. W końcu obecnie jedynym rozwiązaniem jest odwrotne wkładanie słuchawek. Tyle że te rzadko są uniwersalne dla obydwojga uszu i ich odwrotne noszenie jest zwyczajnie niewygodne.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy