ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Mi Note 10

Xiaomi Mi Note 10, Sony Xperia 10 i Xperia 10 Plus – te smartfony właśnie dostały Androida 10

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Android 10 trafił na rynek już ponad pół roku temu, a wiele smartfonów wciąż nie doczekało się odpowiedniej aktualizacji. Na szczęście nie można powiedzieć tego o Xiaomi Mi Note 10 i Xperii 10 oraz Xperii 10 Plus od Sony, bo wymienione urządzenia właśnie załapały się na wyczekiwane uaktualnienie. Jak to mówią – lepiej późno niż później.

Xiaomi Mi Note 10, Sony Xperia 10 i Xperia 10 Plus już z Androidem 10

Android 10 zamraża aplikacje

Z jakiegoś powodu Xiaomi Mi Note 10 trafił na rynek z Androidem 9 Pie na pokładzie. Na szczęście jednak smartfon załapał się właśnie na Androida 10, choć trzeba zaznaczyć, że mowa o wersji Global Stable Beta, mimo że Xiaomi wystartowało z globalnym procesem aktualizacji. Nie jest to zatem w pełni oficjalne uaktualnienie, które niestety może posiadać mniejsze lub większe błędy. Nowe oprogramowanie waży 2,6 GB i zostało oznaczone numerem MIUI 11.1.1.0.QFDMIXM.

Zobacz także: To świetny moment, by kupić tego fenomenalnego VPN-a. Na ograniczony czas przeceniono go aż o 35%!

Androida 10 dostały dziś także modele Xperia 10 i Xperia 10 Plus od Sony. Tym razem mowa jednak o w pełni oficjalnych aktualizacjach. Na chwilę obecną otrzymali je jedynie mieszkańcy wybranych krajów, lecz z czasem wyczekiwany update zawita także do innych zakątków świata. Zarówno w przypadku aktualizacji do Androida 10 dla Xiaomi Mi Note 10, jak i Xperii 10 oraz Xperii 10 Plus, nowa wersja oprogramowania jest rozprowadzana falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają ją w tym samym czasie. Zainteresowanym nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać na swoją kolej.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy